Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

İzmir Pedagog ve Çocuk Psikoloğu

Çocuk Psikoloğu İzmir Pedagog...

Çocuk Psikoloğu ve Pedagog

İzmir Pedagog ve Çocuk Psikoloğu ihtiyacınızı 4 farklı şubemizden kendinize en yakın olanını seçerek uzman ekibimizle çözüme ulaştırabilirsiniz. Çocuklara uygun oluşturulmuş bir klinik ortamımız bulunmaktadır. Aybros Psikoloji kliniğinde; Oyun Terapisi, Çocuk Odaklı Aile Terapisi ve Bilişsel Davranışçı Terapi teknikleri uygulanmaktadır.

İzmir pedagog ve çocuk psikoloğu uzmanlıklarında diğer alanlarda olduğu gibi (yetişkin, çift, aile terapisi) İzmirde Aybros Psikoloji olarak halihazırdaki danışanlarımızla yolumuza devam ettiğimizi, yeni danışanlarımızı da çözüm odaklı çalışmalarımızda kurumumuzda kabul ettiğimizi belirtiriz. Çocuk psikolojisi alanında özel olarak kendini yetiştirmiş, alanında uzman pedagog ve psikologlarımızla İzmir’de çocuk psikoloğu ve İzmir Pedagog arayışında olan ebeveynlere hizmet vermekteyiz. Kurumumuzun İzmir‘de “Karşıyaka – Çiğli – Bergama ve Gaziemir” olmak üzere 4 farklı şubesi bulunmaktadır.

İzmir Pedagog Hizmeti Aybros Psikoloji & Pedagoji

İzmirde pedagog arayan birçok ebeveynin tercihi Aybros Psikoloji olmakta ve alanında uzman çocuk psikoloğu ve İzmir pedagoglarımızla el ele vererek çocuklarımızın hayata her anlamda sağlıklı girmesi için çalışmaktalar. Uzmanlarımız çalıştıkları aileler tarafından İzmir pedagog tavsiyesi olarak gösterilmekte ve en çok referans verilen kurum olmaktayız. Bu durum da bizi misyonumuza uygun olması doğrultusunda gururlandırıyor. Kurumumuz son derece şeffaf bir kurum olup, danışan gizlilik ilkesini ve güvenilirliği prensip olarak almaktadır.

Alanında uzman İzmir pedagoglarımız bilimsel yöntemlerle ve en etkili tekniklerle ( oyun terapisi, masal terapisi, çocuklarda bilişsel davranışçı terapi vb. ) çalışmakta olup sadece çocuk psikolojisi alanında çalışan uzman kişilerdir.

Karşıyaka, Bostanlı, Mavişehir, Çiğli, Bornova, Bayraklı, Menderes, Narlıdere, Balçova, Buca ve diğer semtlerde pedagog arayan herkes bize ulaşıp her konuda detaylı bilgi alabilir.Memnuniyet ve Çözüm Odaklı

Memnuniyet
100%

Çözüm Odaklı
100%

Başarılı ve Kesin Çözüm
100%

Tavsiye Edilme
100%


Uzmanlarımız

Psikolog Merve N. Durukan

Psikolog Merve N. Durukan

İzmir Psikolog

Psikolog Merve N. Durukan Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay


Danışan Yorumları

İnternetten yorumları okuyarak bulduğumuz ve memnun kaldığımız psikoloji kurumu. Pedagogumuz çok güleç ve sıcakkanlıydı. Kızımız severek gidiyordu bizimle, ablasını evde sorduğu anlattığı oluyordu. 5.5 yaşındayız, eşimin iş durumundan dolayı anneden ayrılma kaygısı vardı bitti. Yine ayda bir takibe gideceğiz Alsancak psikolog arayan bizim gibi ailelere tavsiye ederim içiniz rahat gidebilirsiniz.

ah….e Doğrulanmış Kullanıcı


Uzun zamandır çocuğum için İzmir çocuk psikoloğu arıyordum ve çok şükür burayı buldum çocuğum da ben de artık daha rahatız çok yardımcı oldular gerçekten işlerinde çok iyiler.

kem….a. Doğrulanmış Kullanıcı


İzmir’in en iyi pedagoglarındansınız işini layığıyla profesyonelce yapıyorsunuz hasta doktor ilişkisini derine yasatıyorsunuz güler yüzlü olmanız güven veriyor tavsiye ederim.

zeh…ş. Doğrulanmış Kullanıcı


Karşıyakada uzman pedagog ve çocuk psikolojisi hizmeti veren kurum. Kızım da biz de çok seviyoruz kendilerini. Çözüm sürecinde uzatmıyorlar, neyse onu bildirip hızlı şekilde ilerliyorlar bizim kanımız o. Kaka tutma sorunumuz bebeklikten beri vardı, bunu aştık şükür.

Mustafa K. Doğrulanmış Kullanıcı


Karşıyaka’da uzman pedagog ve çocuk psikolojisi hizmeti veren kurum. Kızım da biz de çok seviyoruz kendilerini. Çözüm sürecinde uzatmıyorlar, neyse onu bildirip hızlı şekilde ilerliyorlar bizim kanımız o. Kaka tutma sorunumuz bebeklikten beri vardı, bunu aştık şükür.

Sibel S. Doğrulanmış Kullanıcı


Daha önce 6 yaşındaki çocuğumdaki tuvalet sorunu için destek almıştım. Biraz olumlu şekilde yol kat etsekte açıkçası pek memnun kalmadım. Daha sonra Hilal hanımla tanıştık ve bir sürece başladık. İyi ki gelmişim diyorum. Kendisinin ilgili çok güzel ve çocuğum seanslara severek geliyor. Bu çok önemli bir durum daha önceki yerde pek istekli gitmiyordu.

Pınar T. Doğrulanmış Kullanıcı


Hilal hanımdan 8 yaşındaki kızım için destek aldık. Kızımda hırçınlık ve uyku sorunları vardı. Geceleri çok geç saatlerde uyuyor ve sürekli uyanıyor ayrıca da sürekli bir ağlama hali vardı. Kendisi sayesinde hem ebeveyn olarak çok bilgilendim ve çok şey kazandım. Seanslarımıza düzenli bir şekilde devam ettik ve kızımdaki bu sorunlar eskisine göre yok denebilecek kadar az. Çocuğu için destek alacaklara öneriyorum.

Ceylin H. Doğrulanmış Kullanıcı


9 yaşındaki oğlumda dikkat eksikliği bozukluğu vardı. Daha önce de çocuk psikoloğuna gitmiştik ve biraz değişimler olsa da tekrar eski haline geri döndü. Açıkçası pek memnun kalamadım. Ancak İzmir’de baya bir araştırma yaptıktan sonra aybros psikolojinin bu alanda çok başarılı olduğunu gördüm. Zaten Aliye hoca dehb uzmanı. Hem bizimle hem de çocuğumla birlikte çalıştılar. Bir süre devam ettik ve gerçekten o kadar çok şey varmış ki bu bozuklukta öğrenilmesi gereken. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite konusunda İzmir’de ve Bergama’da kesinlikle aybros psikoloji diyorum.

Aslı E. Doğrulanmış Kullanıcı


Çocuk psikolojisi anlamın da gördüğüm en mükemmel işinin ehli ve profesyonel yer fiyatları çok uygun kız kardeşim için gelmiştik ve ruh hali çok iyi şuanda.

Jülide S. Doğrulanmış Kullanıcı


6 yaşındaki kızımda içe kapanıklık, sürekli ağlama ve uyku sorunları vardı. Bu nedenle pedagogdan destek aldık. Gittiğimiz ilk seanstan itibaren kızım orayı çok sevdi ve seanslarına istekli bir şekilde gidiyordu. Düzenli bir şekilde seanslarımıza devam ettik ve şükür sorunlarımız düzeldi. Herkese gönül rahatlığıyla öneririm.

Pelin G. Doğrulanmış Kullanıcı


Bergamada psikolog ve pedagog arıyorsanız kesinlikle önerebileceğim bir yer. Çok ilgili ve başarılılar. Desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

Favian G. Doğrulanmış Kullanıcı


Bergamada uzman ekibiyle psikolog ve pedagog hizmeti veren kurum. Biz aile terapisi aldık 7 ya da 8 seanstı tam emin olamıyorum. Memnun kaldık, çözemediğimiz sorunlarımızın artık canımızı sıkmadığını görüyoruz. Çok yol katettik çok, teşekkürler

Durmuş U. Doğrulanmış Kullanıcı


Pedagogumuzdan memnun kaldık sıcak sevecen işinde de iyi biri. Tesekkur ederiz…

Dilem K. Doğrulanmış Kullanıcı


Okul açıldığında oğlum anasınıfına girmemek için ağlardı 1 ay geçmesine rağmen bu durum değişmeyince tavsiye üzerine geldik ve 3.seansta oğlum artık isteyerek anaokulu gidiyor.

Zehra Y. Doğrulanmış Kullanıcı


Kendi alanında iyi ve deneyimli bir ekip var. 5 seanslık aldığımız tedaviden çok memnun kaldık. Çocuğumuzda bariz değişimler yaşandı. Dahada iyi olacak inşallah. 💯👍

Kemal K. Doğrulanmış Kullanıcı


10 yaşındaki kızımda tırnak yeme ve kardeşini kıskanma problemimiz vardı. Son çare buraya  başvurduk ve ciddi anlamda iyiye doğru gidiyoruz. Emeklerinize sağlık.

Zehra K. Doğrulanmış Kullanıcı


Bizden Profesyonel Destek Alan Bazı Danışan Yorumları

 

Çocuklarda ve Ergenlerde Sık Karşılaşılan Problemler ve Hizmetlerimiz

Her birey özel ve farklı olmakla beraber çocukluk çağında başlıca görülen sorunları paylaşmak istiyoruz. Hem kurumumuza gelen danışmalarda hem klinik istatistiklerde belli başlı patolojiler ve durumlarla sıkça karşılaşılıyor.

Çocuklarda Sık Karşılaşılan Problemler

 • Yalan Söyleme
 • Tırnak Yeme
 • Okul Korkusu
 • Anneden Ayrılma Kaygısı
 • Duygu Bozuklukları
 • Yeme Bozuklukları
 • Davranış Problemleri
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
 • Zeka Geriliği(Zeka testleri kurumumuz tarafından yapılmakta)
 • Kaka Tutma
 • Altını Islatma
 • Kardeş Kıskançlığı
 • Kaygı ve Buna Bağlı Olarak Sorunlar
 • Sınav kaygısı
 • Gelişimsel Problemler
 • Yalan Söyleme
 • Öfke
 • Sınav Kaygısı
 • Okul Sorunları
 • Ergenlikteki Duygu Değişimleri
 • Ergenlikte İletişim Sorunları
 • Ergenlikte Cinsellik
 • Öfke
 • Aile Bireyleriyle Yaşanan Sorunlar
 • Depresyon
 • Ders ve Okul Başarısı
 • Özgüven Eksikliği
 • Utangaçlık

İzmir Pedagog ve İzmir Çocuk Psikoloğu

Bu yazımızda değerli varlıklarımız çocuklarımız için psikolojik destek, oyun terapisi, masal terapisi, çeşitli psikolojik sorunların giderilmesi konularında arayışta olan ebeveynlere rehber niteliğinde olmasını istedik. “İzmir’de pedagog” ararken nelere dikkat etmeli, kıstaslar neler olmalı bunlara değindik. 2 yaş gibi, 3-6 yaş arası egosantrik dönem gibi, kreş ve ilkokula başlangıç gibi hassas dönemleri, bu özveriye yaraşır uzmanların sağlaması ve hizmet vermesi gerektiğini düşünüyoruz. Geleceğin yetişkinlerini bugünden hazırlıyoruz.

İzmir Pedagog Önerileri

Çocuğunuz için uzman desteği almadan önce aklınızda bulunması gereken başlıca basamaklardan biri halihazırda İzmirde hizmet veren pedagog önerileri olmalıdır. Sizden önce hizmet almış aileler, danıştıkları uzmanlar hakkında ne diyor, ne yorum yapıyorlar. Memnunlar mı, nasıl bir karşılama ve danışma sürecinden geçmişler, danıştıkları problemler ne denli düzelmiş, ilerleme kaydetmiş ya da düzelmiş. Bunlar size tam anlamıyla referans olacaktır. Birçok anne-baba psikolog önerisi ile uzmanını seçmek istiyor, elbette ki haklılar. Kimse çocuğunu rastgele bir doktora, uzmana, öğretmene emanet etmek istemez. Ebeveynlerin belki de en çok seçici olması gereken durumlardan biri çocuk psikoloğu seçimi.

Çocuğunuz için Uzman Ararken

Seçeceğiniz ve bir sürece gireceğiniz uzmanın çocuklarla aktif çalışmasına, güler yüzlü olmasına, gerekli terapi donanımlarına sahip olmasına(oyun terapisi, masal terapisi, çocuk testleri gibi.) önem vermeniz yerinde olacaktır. Diğer yandan pedagogun uzman olduğu konular ve çalışma alanlarını da öğrenmeniz faydalı olacaktır. Çocuk psikolojisi birçok yaş grubuna ayrılmış ve dallı budaklı bir alandır. Bu alanda çalışan uzmanın çocuklarla iletişiminin iyi olması, çocukların seviyesine kolayca inebilmesi gerekir. Bu da uzmanın işini en başta sevmesiyle alakalıdır. Diğer yandan pedagogun çocuklarla iletişiminin yanı sıra ebeveynlerle de çalışabilme becerileri önemli bir husus. Çocuklardan alınan bilgileri ebeveyne aktarabilmek de çocuk psikologlarının önemli yeteneklerinden biri olmalı.

Çocuk Terapisinde Kullanılan Yaklaşımlar

İzmir pedagog hizmetinde başlıca kullanılan yaklaşımlar oyun terapisi, masal terapisi, çocuklarda EMDR, ebeveyn danışmanlığı, projektif testler, dikkat testleri, zeka testleridir.

Çocuk psikoloğu ya da İzmir pedagog genellikle ilk görüşmeyi ebeveynle(rle) gerçekleştirir. Genel bir hikaye alır. Danışılan sorunlar, çocuk ve ailenin yapısı gibi birçok faktör masaya yatırılır ve uzman bir güzergah çizer. Devam eden seanslarda çocukla çalışmalar başlar. Ne tür bir çalışma yapılacağı, hangi materyallerin kullanılıp izlenecek yol uzman pedagog tarafından belirlenir.

İzmir Pedagog Ücretleri

Çözülemeyen ve bir türlü aşılamayan problemler için bir uzmana başvuracak ebeveynler İzmir pedagog ücretleri ve fiyatları için araştırma yapıyor. İzmir’de özel çocuk psikoloğu ve pedagoglar genellikle 150 ve 300 tl arasında seans ücretlerinde hizmet vermektedirler. Bu fark semtten semte değişmekte, uzmanın deneyimi ve çocuklarla olan çalışma alanları – donanımına göre farklılık gösterebiliyor. “İzmir pedagog” ücretleri ortalama olarak 150 tl – 350 tl arasında değişkenlik göstermektedir.

Pedagog Ne yapar Nasıl çalışır?

Aile terapisti nasıl aile üyeleri ile çalışıyor, evlilik-çift terapisti nasıl partnerlerle çalışıyorsa pedagoglar da çocuk ve ergen psikolojisi alanında çocukların gelişimi, varsa patolojileri ve bunların sağaltılması, ebeveynlere tutum yönlendirmesi ve nasıl davranmalıyız? sorularına karşılık olmaktadır. Günümüz kent hayatında çocuklarımız ve gençlerimizi birçok sorun ve tehdit karşılamakta ve bazı durumlarda anne-babalar ne yapacaklarını bilememekteler. Bu noktada yalnız olmadıklarını ve atılacak doğru adımlarla sabırla her şeyin yoluna konabileceğini bilmeleri gerekir.

İzmirde çocuk psikoloğu” çocuğun davranış problemlerini, kaygılarını, uyku-beslenme-sinirlilik gibi sorun teşkil eden alanları çalışır. Bu problemlerin sebeplerini bulur ve ortadan kaldırılma sürecini ebeveynlerle işbirliği içerisinde sağlar.

Zeka ve dikkat ile ilgili testler gerekli görülürse yapılır. Şüphelenilen bir zeka geriliği varsa bununla ilgili yordayıcı testlere başvurulur. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu şüphesindeyse yine dikkat testleri uygulanabilir. Ebeveynlerin kafası karışık ve belirsizlik içinde iseler bunlar biran önce giderilir.

Otizm, gelişim geriliği gibi özel eğitim gerektiren durumların şüpheleri anne-babalarda mevcutsa kendi başlarına bir sonuca varamazlar. Bu süreçte de pedagoglar devreye girip ailelere danışmanlık vererek ne yapılması gerekiyorsa geri bildirim verir, yönlendirir.

İzmir pedagog tavsiye arayan ebeveynlere bilmeleri gereken bütün bilgileri vermeye çalıştık. Bir çocuk uzmanı ile çalışmak nitelikli bir seçim gerektirir, size bu yazımızda yardımcı olduysak mutluyuz. Diğer yazılarımıza göz atabilir, daha fazla bilgi & iletişim için bizi arayabilirsiniz.

En İyi İzmir Pedagog Tavsiyesi

Çocukluk döneminde ve ya ergenlik döneminde yaşanan aile ve ya çevresel sorunlar çocukları ve ya ergenlik dönemindeki çocukları olumsuz yönde etkileyebilir. Bu gibi durumlarda bir  psikolog yardımı almak en doğru seçim olacaktır. Herhangi bir sorun olmadan bile erginlik ve ya çocukluk döneminde ruhsal bazı değişiklikler yaşanabilir. Bu gibi kritik dönemlerde aileler bazen üstesinden gelemeyebilir. Her iki tarafında daha sağlıklı bir şekilde hareket etmesi için bir pedagogdan yardım almak en doğru seçim olacaktır.

Pedagog Ne Yapar?

Aileler bazen çocuklarıyla yaşadığı sorunlar ile baş edemeye bilirler bu durumda İzmir Pedagog ile beraber sorunu çözmeye çalışırlar. Özellikle en önemli dönemlerden biri olan çocukluk ve ergenlikten yetişkinlik dönemine bir hazırlık dönemi ve ya oluşabilecek bir sorun karşısında sorunları çözmektir.

İzmir Pedagog amacı oluşabilecek bir ruhsal durumu önceden engel olmak ve ya oluşan sorunları çözmektir. Pedagoglar genellikle herhangi bir sorunu henüz ortaya çıkmadan engellemektir. Eğer bir hastalık var ise bu hastalığı tedavi eder ve ya bu tedavi sürecini planlayarak tedavi sürecini başlatır.

Çocuk Ve Ergen Psikoloğuna Ne Zaman Başvuru Yapmak Gerekir?

Çocuk ve ergen psikoloğuna istediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz. Herhangi bir ruhsal ve ya psikolojik sorun olmadığı zaman bile danışma amaçlı pedagoglardan yardım alabilirsiniz. Ve ya siz çocuğunuzda herhangi bir davranış bozukluğu fark ettiğiniz takdirde bir çocuk ve ergen psikoloğuna başvuru yapabilirsiniz. İzmir Pedagog ilaç yazma yetkisine sahip değildir. Sadece konuşarak sorunları anlayıp çözmeye odaklanırlar.

Hangi Durumlarda Çocuk Psikoloğuna Başvuru Yapabilirsiniz?

Çocuğunuzda dikkat eksikliği fark ettiğinizde, aşırı sinirli ve depresif durumlar yaşadığında, uyku problemi yaşadığı zaman, söz dinlememe yani yalan söyleme izinsiz eşya alma anne babaya karşı gelme gibi davranışlar sergilediğinde bir İzmir Pedagog yardımı almak gerekir., Okula gitmek istememesi, Sınav kaygısı, çeşitli kişisel sorunlar yaşadığında, özellikle çocukluk döneminde tuvalet eğitimi sırasında oluşan sorunlarla baş edememe gibi  sorunlar yaşandığında Aybors psikoloji merkezi olarak hizmet vermekteyiz.

 

 

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!