Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

İzmir Oyun Terapisi

Oyun terapisi 2 ve 11 yaş arasındaki çocuklar için...

Oyun Terapisi

Oyun terapisi ruhsal problemler yaşayan çocuklarda davranış sorunlarını çözmeye yönelik gerçekleşir. Bu problemlerle ilgili oyun ya da oyuncak materyalleri kullanılarak tedavi uzman kişi tarafından yapılır. Uzman kişi öngördüğü şekilde oyunlarla birlikte ruhsal problemleri çözümlemeyi ve tanı işlemini koymayı hedefler.

Oyun terapisi ruhsal problemler yaşayan çocuklarda davranış sorunlarını çözmeye yönelik gerçekleşir. Bu problemlerle ilgili oyun ya da oyuncak materyalleri kullanılarak tedavi uzman kişi tarafından yapılır. Uzman kişi öngördüğü şekilde oyunlarla birlikte ruhsal problemleri çözümlemeyi ve tanı işlemini koymayı hedefler.

Oyun Terapisi

 

Oyun terapisi 2 ve 11 yaş arasındaki çocuklar için uygun bir ruhsal problem çözme yöntemi olarak bilinir. Bu yöntem kapsamında genellikle çocuklar oyun sırasında ruhsal sorunlarını kolayca dile getirerek davranış sorunlarını belirtir. İçine kapanık yaşayan çocuklar oyunda ya da oyuncaklarıyla birlikte bu durumu oldukça kolay bir şekilde ortaya çıkarır.

 


Memnuniyet ve Çözüm Odaklı

Memnuniyet
100%
Çözüm Odaklı
100%
Başarılı ve Kesin Çözüm
100%
Tavsiye Edilme
100%

Uzmanlarımız

İzmir Psikolog

Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay


Danışan Yorumları

İnternetten yorumları okuyarak bulduğumuz ve memnun kaldığımız psikoloji kurumu. Pedagogumuz çok güleç ve sıcakkanlıydı. Kızımız severek gidiyordu bizimle, ablasını evde sorduğu anlattığı oluyordu. 5.5 yaşındayız, eşimin iş durumundan dolayı anneden ayrılma kaygısı vardı bitti. Yine ayda bir takibe gideceğiz Alsancak psikolog arayan bizim gibi ailelere tavsiye ederim içiniz rahat gidebilirsiniz.

ah….e Doğrulanmış Kullanıcı


Uzun zamandır çocuğum için İzmir çocuk psikoloğu arıyordum ve çok şükür burayı buldum çocuğum da ben de artık daha rahatız çok yardımcı oldular gerçekten işlerinde çok iyiler.

kem….a. Doğrulanmış Kullanıcı


İzmir’in en iyi pedagoglarındansınız işini layığıyla profesyonelce yapıyorsunuz hasta doktor ilişkisini derine yasatıyorsunuz güler yüzlü olmanız güven veriyor tavsiye ederim.

zeh…ş. Doğrulanmış Kullanıcı


Karşıyakada uzman pedagog ve çocuk psikolojisi hizmeti veren kurum. Kızım da biz de çok seviyoruz kendilerini. Çözüm sürecinde uzatmıyorlar, neyse onu bildirip hızlı şekilde ilerliyorlar bizim kanımız o. Kaka tutma sorunumuz bebeklikten beri vardı, bunu aştık şükür.

Mustafa K. Doğrulanmış Kullanıcı


Karşıyaka’da uzman pedagog ve çocuk psikolojisi hizmeti veren kurum. Kızım da biz de çok seviyoruz kendilerini. Çözüm sürecinde uzatmıyorlar, neyse onu bildirip hızlı şekilde ilerliyorlar bizim kanımız o. Kaka tutma sorunumuz bebeklikten beri vardı, bunu aştık şükür.

Sibel S. Doğrulanmış Kullanıcı


Daha önce 6 yaşındaki çocuğumdaki tuvalet sorunu için destek almıştım. Biraz olumlu şekilde yol kat etsekte açıkçası pek memnun kalmadım. Daha sonra Hilal hanımla tanıştık ve bir sürece başladık. İyi ki gelmişim diyorum. Kendisinin ilgili çok güzel ve çocuğum seanslara severek geliyor. Bu çok önemli bir durum daha önceki yerde pek istekli gitmiyordu.

Pınar T. Doğrulanmış Kullanıcı


Hilal hanımdan 8 yaşındaki kızım için destek aldık. Kızımda hırçınlık ve uyku sorunları vardı. Geceleri çok geç saatlerde uyuyor ve sürekli uyanıyor ayrıca da sürekli bir ağlama hali vardı. Kendisi sayesinde hem ebeveyn olarak çok bilgilendim ve çok şey kazandım. Seanslarımıza düzenli bir şekilde devam ettik ve kızımdaki bu sorunlar eskisine göre yok denebilecek kadar az. Çocuğu için destek alacaklara öneriyorum.

Ceylin H. Doğrulanmış Kullanıcı


9 yaşındaki oğlumda dikkat eksikliği bozukluğu vardı. Daha önce de çocuk psikoloğuna gitmiştik ve biraz değişimler olsa da tekrar eski haline geri döndü. Açıkçası pek memnun kalamadım. Ancak İzmir’de baya bir araştırma yaptıktan sonra aybros psikolojinin bu alanda çok başarılı olduğunu gördüm. Zaten Aliye hoca dehb uzmanı. Hem bizimle hem de çocuğumla birlikte çalıştılar. Bir süre devam ettik ve gerçekten o kadar çok şey varmış ki bu bozuklukta öğrenilmesi gereken. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite konusunda İzmir’de ve Bergama’da kesinlikle aybros psikoloji diyorum.

Aslı E. Doğrulanmış Kullanıcı


Çocuk psikolojisi anlamın da gördüğüm en mükemmel işinin ehli ve profesyonel yer fiyatları çok uygun kız kardeşim için gelmiştik ve ruh hali çok iyi şuanda.

Jülide S. Doğrulanmış Kullanıcı


6 yaşındaki kızımda içe kapanıklık, sürekli ağlama ve uyku sorunları vardı. Bu nedenle pedagogdan destek aldık. Gittiğimiz ilk seanstan itibaren kızım orayı çok sevdi ve seanslarına istekli bir şekilde gidiyordu. Düzenli bir şekilde seanslarımıza devam ettik ve şükür sorunlarımız düzeldi. Herkese gönül rahatlığıyla öneririm.

Pelin G. Doğrulanmış Kullanıcı


Bergamada psikolog ve pedagog arıyorsanız kesinlikle önerebileceğim bir yer. Çok ilgili ve başarılılar. Desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

Favian G. Doğrulanmış Kullanıcı


Bergamada uzman ekibiyle psikolog ve pedagog hizmeti veren kurum. Biz aile terapisi aldık 7 ya da 8 seanstı tam emin olamıyorum. Memnun kaldık, çözemediğimiz sorunlarımızın artık canımızı sıkmadığını görüyoruz. Çok yol katettik çok, teşekkürler

Durmuş U. Doğrulanmış Kullanıcı


Pedagogumuzdan memnun kaldık sıcak sevecen işinde de iyi biri. Tesekkur ederiz…

Dilem K. Doğrulanmış Kullanıcı


Okul açıldığında oğlum anasınıfına girmemek için ağlardı 1 ay geçmesine rağmen bu durum değişmeyince tavsiye üzerine geldik ve 3.seansta oğlum artık isteyerek anaokulu gidiyor.

Zehra Y. Doğrulanmış Kullanıcı


Kendi alanında iyi ve deneyimli bir ekip var. 5 seanslık aldığımız tedaviden çok memnun kaldık. Çocuğumuzda bariz değişimler yaşandı. Dahada iyi olacak inşallah. 💯👍

Kemal K. Doğrulanmış Kullanıcı


10 yaşındaki kızımda tırnak yeme ve kardeşini kıskanma problemimiz vardı. Son çare buraya  başvurduk ve ciddi anlamda iyiye doğru gidiyoruz. Emeklerinize sağlık.

Zehra K. Doğrulanmış Kullanıcı


Oyun Terapisinde Ne Kazandırır?

Oyun terapisinde tedavi yöntemi oyuncaklar ve oyun türüne göre belirlenir. Çocuk için hangi oyuncağın neyi ifade ettiği tedavi yöntemini şekillendirir. Oyun terapisinde çocuklar genellikle ifade edemediklerini oyun oynarken kolayca aktarır. Yetişkinler kadar iletişim becerisi yüksek olmayan ve kendini doğru ifade edemeyen çocuklar oyun terapisi ile birlikte tüm problemlerini uzman kişiyle paylaşır.

Tavsiye Edilen Oyun Terapi Eğitimi

Tavsiye edilen oyun terapi eğitimi Aybros Psikoloji merkezi olarak 11 yaşa kadarki çocukların tümü için son derece yararlı bir destektir. Bu desteği alacak çocuklar davranış bozukluklarına çözüm arayacağı için ilerleyen yaşlarda ruhsal problemler yaşama olasılığı azalacaktır. Bu sebepten dolayı ailenin mutlaka çocukların ruhsal davranışlarını ve fiziksel aktivitelerini takip ederek uzmandan destek alması gerekir. İlk zaman ebeveynlerin kontrolünde çocukların gerçekten bir probleminin olup olmadığı anlaşılmalıdır. Önce ebeveyn sonrasında ise ise uzman kontrolünde çocukların davranış bozuklukları ele alınmalıdır. Erken yaşlarda çözülen davranış bozuklukları ilerleyen zamanlarda kişinin hayatını olumsuz yönde etkilemeyeceği için mutlaka müdahale edilmelidir.

Erken dönemlerde oyun terapi eğitimi ile birlikte çocukların gerekli ruhsal davranış bozukluklarına çözüm sağlanır. Çocuğun oynadığı oyunlarda aranan cevap bulunur. Oyun sırasında aslında sebebin ne olduğunu belirtir. Fakat bu durumu ebeveynlerin anlaması mümkün değildir. Çünkü uzman kişi kontrolünde çocuk oynadığı oyunlarda uzmanın anlayacağı bir dil konuşur. Konuştuğu bu dil oyun oynarken beceri ve kabiliyetlerini göstererek sorunların ortaya koyar. Bu sayede çocuk oyun ya da oyuncaklarla birlikte oldukça net bir şekilde yaşamış olduğu sorunu belirtir.

Her çocuk ruhsal problem ya da davranış bozukluğu yaşamayabilir. Genellikle bu sorunu yaşayan kişiler yaşadıkları ortama adapte olamamıştır. En sevdikleri kişinin kaybı, şehir değişikliği, okul değişikliği, ev değişikliği gibi sorunlarla başa çıkamayan çocuklarda ruhsal problemler görülür. Tramva sonucu yaşadıkları sorunlar uzman kişi kontrolünde tedavi edilmelidir. Gerekli tedavi yöntemi oyun terapi eğitimi ile birlikte sağlandığında son derece sağlıklı sonuçlar elde edilir. Sunulan destek uzman kişi kontrolünde çocuğun tüm hayatını etkileyecek kararlar sunar.

Çocukluk döneminde yaşanan ruhsal problemler oyun ya da oyuncaklarla çözüme kavuşabilir. Basit gibi görünse de oyun ya da oyuncaklarla oyun terapi eğitimi alan çocuklarda her zaman olumlu sonuçlar kısa süre içerisinde ortaya çıkar. Çünkü çocuk ifade edemediklerini oyun sırasında bazı oyuncakları kullanarak ortaya çıkarır. Bunu anlamak ise uzman kişinin kontrolü altında gerçekleşir.

İzmir Önerilen Oyun Terapisi

İzmir önerilen oyun terapisi desteği ile birlikte yüzlerce ebeveyn çocukları için en doğrusunu seçer. Bugüne kadar tedavi edilen tüm çocuklar bir sonraki dönemde daha sağlıklı iletişim kurmayı öğrenir. Çocukluk döneminde yaşadıkları psikolojik bazı sorunlar çözüldüğü için ergenlik ve yetişkinlik evrelerinde sorunlarla karşı karşıya geldiklerinde ne yapacağını bilirler. Durum hakkındaki detayları ve ayrıntıları merkezimiz tarafından sağlayacak uzman kadromuz gerçekleştirir. Konusunda uzman oyun terapi desteği sağlayacak uzmanlarımız çocukların psikolojik rahatsızlıklarında çözüm bulur.

Oyun terapi yöntemi ile birlikte davranış bozukluğu yaşayan çocukların bu durumdan kurtulabilmesi mümkündür. Kesin ve doğru yöntem uzman kişiye danışmaktır. Çünkü uzman kişi kontrolünde çocuğun oynadığı oyun ya da tercih ettiği oyuncak aslında davranış bozukluğunun ya da ruhsal problemlerin neler olduğunu ortaya koyar. Sebepten dolayı uzman kişi gözetiminde çocuğun oynadığı oyunlar aslında onun konuşma dilini oluşturur. Bizzat konuşarak değil oyunlarla konuşarak problemlerini dile getirir.

Çocukların bazı dönemlerde yaşadığı davranış bozukluğu ya da ruhsal hal değişimleri uzman kontrolünde çözüme kavuşabilir. Uzmanların sağladığı eğitimler kapsamında terapi desteği bireysel ya da ailelerden oluşabilir. Öncelikli olarak uzman kişi çocuğu tek başına oyun oynarken gözlemlemek isteyebilir. Bazı zamanlarda aileyle birlikte görmek ister. Özenli bir şekilde terapiye gitmeli ve gerekli uzman kontrolünü seansları aksatmadan gerçekleştirmek lazımdır. Ancak bu sayede problemin asıl kaynağına inilebilir ve kalıcı bir şekilde ruhsal problemlerine çözüm aranabilir.

İzmir En İyi Oyun Terapisi

İzmir en iyi oyun terapisi kliniğimiz tarafından sağlanmaktadır. Sunulan hizmet gereğince merkezimiz İzmir’da en iyi oyun terapisi desteğini sağlar. Yüzlerce kişiye sağladığı hizmet ve eksiksiz geri dönüşler için tercih sebebidir. Çocukluk dönemde yaşanan tüm problemleri esas alır ve oyun terapisi ile birlikte bu sorunlara çözüm arar. Çocuklar yaşadıkları her sorun için uzman kontrolünde bu sorunlara yanıt bulduğunda bir sonraki hayatında psikolojik sorunlarla baş etmek zorunda kalmaz. Bilinçli aileler ve bireyler oyun terapisi ile birlikte çocuğun davranış bozukluklarına çözümlemeyi düşünür. En doğru ve en sağlıklı sonuç uzman kontrolünde oyun terapisi ile birlikte sonuç almaktır.

 

Oyun terapisi ile birlikte gerekli problemlerini esas alarak ortaya çıkartan çocukların tümünde psikolojik sorunların görülme olasılığı tamamen ortadan kalkar. Çünkü çocuklar çocukluk dönemlerinde aldığı eğitimlerle birlikte kendilerini nasıl geliştirebileceklerinı ve programlarına nasıl yanıt arayabileceklerini öğrenir. Bu sebepten dolayı aslında çocuk aldığı oyun terapi eğitimi ile birlikte kendini keşfeder. Bu sebepten dolayı çocuğun diğer farklı davranışsal bozuklukları da ortaya çıkabilir. Ailenin yakındığı fakat göremediği problemler uzman kişinin kontrolünde ortaya çıkar. Farklı bir sebepten ötürü çocuğun duygudurum bozukluğu yaşadığı düşünülse de aslında oyun terapisinde en net çözümler ortaya çıkar.

 

Duygusal bazı değişimler ve davranış bozuklukları yaşayan tüm çocukların oyun terapisi eğitimi ile birlikte gerekli desteği alabilmesine yardımcı olmak gerekir. Bu durumda öncelikli olarak ailelere büyük görev düşer. Çünkü ilk gözlemci ailelerdir. Yaşanan sorun her ne olursa olsun birinci de bireyler çocuklarını takip ederek sürekli aynı davranış bozukluğu halinde oyun terapisi eğitimine yönlendirebilir. Bu sayede çocuğun daha kaliteli bir yaşam sürebilmesi ve ilerleyen yaşlarda psikolojik sorunlar yaşamaması için oyun terapisi ile birlikte problemlerini dile getirmesi ve çözüm araması gerekir. Eğer çocuk yaşta oyun terapi eğitimi ile birlikte gerekli terapi hizmetini ve danışmanlık desteği alınmışsa bu durumda ileri yaşlarda daha farklı psikolojik sorunlar yaşanmaz.

 

Oyun Terapisi Seans Ücretleri

Oyun terapisi seans ücretleri birkaç değişkene bağlı olarak farklı rakamlarda bulunur. Bu değişkenlerdan ilki psikoloğun uzmanlık derecesidir. Derecesine göre uzmanlar seans ücretleri farklı rakamlarda hizmet sağlar. Kliniğimiz tavsiye edilen en ekonomik oyun terapisi desteğini sunar. Bu sayede ekonomik olarak psikolojik problemlerinize çözüm bulunabilir. Sunulan hizmetlerde seans ücretleri birbirinden farklı rakamlar da bulunduğu için net bir rakam söylemek mümkün değildir.

Her seans birbirinden farklı işlemlere tabi tutulabilir. Yapılacak olan işlemler ve ayrıntılı tedavi yöntemleri ile birlikte seans ücretleri değişir. Ayrıca grup terapileri ya da konuşma terapileri ile birlikte güçlendirilen bir seans diğerlerine göre daha fazla ücrette bulunabilir. Ayrıntılı fiyat bilgisi için en güncel rakamları merkezimize danışarak öğrenebilirsiniz.

Oyun Terapisi Sık Karşılaşılan Problemler

Oyun terapisi sık karşılaşılan problemler arasında bazı unsurlar sayılır. Bunların başında genellikle çocuğun oyun oynama isteksizliği ve oyuncakların herhangi bir zevk almamasıdır. Sunulan terapi de destek uzman kişi kontrolünde gerçekleştiği için bu problemler tamamen kişiden kişiye değişir. Her kişide aynı sorun olacak diye bir koşul bulunmaz. Ayrıca karşılaşılan bir diğer problem ise ebeveynler arasında yaşanan çatışmadır. Bir taraf çocuğun problemli olduğunu düşünebilirken diğer taraf ise çocuğun herhangi bir sorunun olmadığı kanaatine varabilir. Bu durum çocuğun oyun terapisi desteğinden faydalanmasına engel olacak bir durumdur.

 

Birbirinden farklı sebeplerle oyun terapisi hizmetinde karşılaşılan problemler bulunabilir. Ebeveynler bu tedavinin gerekli olmadığını düşünebilir ya da yarıda kesmek isteyebilir. Fakat oyun terapisinde genellikle oyun ya da oyuncaklarla çocuğun içsel dünyasına inerek problemlerini eses almak belirli bir zaman gerektirir. Kimi zaman bu süre ebeveynlerin sabrını taşırır. Bu süreyi sabırla bekleyen kişiler ise sonuca en doğru şekilde ulaşan ve bilinçli bireylerdir. Öncelikli olarak tüm bir yaşamını etkileyecek psikolojik problemlerin çocukluk yaşta çözülmesini hedefleyecek bireyler çocukları için en doğru desteği sağlar.

Pedagog İzmir Karşıyaka – Uzman Pedagoji

Adresİnönü, 6732. Sk. No:182, 35570 Karşıyaka/İzmir

Telefon: 0531 886 66 41

Yol Tarifi Linki

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!