Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

Mavişehir Pedagog

İzmir Mavişehir Pedagog...

Mavişehir Çocuk Psikoloğu

Mavişehir, Bostanlı ve Karşıyaka bölgesinde pedagog ve ergen psikoloğu arıyorsanız uzman ekibimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

İzmir Mavişehir pedagog desteği için kurum arayışında iseniz ve çocuğunuza yetkin bir çocuk psikoloğu bulmak istiyorsanız Aybros Psikoloji olarak alanında uzman pedagoglarımızla Mavişehir, Bostanlı, Karşıyaka ve çevre semtlere danışmanlık – çocuk terapisi hizmeti veriyoruz. Bilgi & Randevu için iletişime geçebilirsiniz.Memnuniyet ve Çözüm Odaklı

Memnuniyet
100%

Çözüm Odaklı
100%

Başarılı ve Kesin Çözüm
100%

Tavsiye Edilme
100%


Uzmanlarımız

İzmir Psikolog

Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay


Danışan Yorumları

İnternetten yorumları okuyarak bulduğumuz ve memnun kaldığımız psikoloji kurumu. Pedagogumuz çok güleç ve sıcakkanlıydı. Kızımız severek gidiyordu bizimle, ablasını evde sorduğu anlattığı oluyordu. 5.5 yaşındayız, eşimin iş durumundan dolayı anneden ayrılma kaygısı vardı bitti. Yine ayda bir takibe gideceğiz Alsancak psikolog arayan bizim gibi ailelere tavsiye ederim içiniz rahat gidebilirsiniz.

ah….e Doğrulanmış Kullanıcı


Uzun zamandır çocuğum için İzmir çocuk psikoloğu arıyordum ve çok şükür burayı buldum çocuğum da ben de artık daha rahatız çok yardımcı oldular gerçekten işlerinde çok iyiler.

kem….a. Doğrulanmış Kullanıcı


İzmir’in en iyi pedagoglarındansınız işini layığıyla profesyonelce yapıyorsunuz hasta doktor ilişkisini derine yasatıyorsunuz güler yüzlü olmanız güven veriyor tavsiye ederim.

zeh…ş. Doğrulanmış Kullanıcı


Karşıyakada uzman pedagog ve çocuk psikolojisi hizmeti veren kurum. Kızım da biz de çok seviyoruz kendilerini. Çözüm sürecinde uzatmıyorlar, neyse onu bildirip hızlı şekilde ilerliyorlar bizim kanımız o. Kaka tutma sorunumuz bebeklikten beri vardı, bunu aştık şükür.

Mustafa K. Doğrulanmış Kullanıcı


Karşıyaka’da uzman pedagog ve çocuk psikolojisi hizmeti veren kurum. Kızım da biz de çok seviyoruz kendilerini. Çözüm sürecinde uzatmıyorlar, neyse onu bildirip hızlı şekilde ilerliyorlar bizim kanımız o. Kaka tutma sorunumuz bebeklikten beri vardı, bunu aştık şükür.

Sibel S. Doğrulanmış Kullanıcı


Daha önce 6 yaşındaki çocuğumdaki tuvalet sorunu için destek almıştım. Biraz olumlu şekilde yol kat etsekte açıkçası pek memnun kalmadım. Daha sonra Hilal hanımla tanıştık ve bir sürece başladık. İyi ki gelmişim diyorum. Kendisinin ilgili çok güzel ve çocuğum seanslara severek geliyor. Bu çok önemli bir durum daha önceki yerde pek istekli gitmiyordu.

Pınar T. Doğrulanmış Kullanıcı


Hilal hanımdan 8 yaşındaki kızım için destek aldık. Kızımda hırçınlık ve uyku sorunları vardı. Geceleri çok geç saatlerde uyuyor ve sürekli uyanıyor ayrıca da sürekli bir ağlama hali vardı. Kendisi sayesinde hem ebeveyn olarak çok bilgilendim ve çok şey kazandım. Seanslarımıza düzenli bir şekilde devam ettik ve kızımdaki bu sorunlar eskisine göre yok denebilecek kadar az. Çocuğu için destek alacaklara öneriyorum.

Ceylin H. Doğrulanmış Kullanıcı


9 yaşındaki oğlumda dikkat eksikliği bozukluğu vardı. Daha önce de çocuk psikoloğuna gitmiştik ve biraz değişimler olsa da tekrar eski haline geri döndü. Açıkçası pek memnun kalamadım. Ancak İzmir’de baya bir araştırma yaptıktan sonra aybros psikolojinin bu alanda çok başarılı olduğunu gördüm. Zaten Aliye hoca dehb uzmanı. Hem bizimle hem de çocuğumla birlikte çalıştılar. Bir süre devam ettik ve gerçekten o kadar çok şey varmış ki bu bozuklukta öğrenilmesi gereken. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite konusunda İzmir’de ve Bergama’da kesinlikle aybros psikoloji diyorum.

Aslı E. Doğrulanmış Kullanıcı


Çocuk psikolojisi anlamın da gördüğüm en mükemmel işinin ehli ve profesyonel yer fiyatları çok uygun kız kardeşim için gelmiştik ve ruh hali çok iyi şuanda.

Jülide S. Doğrulanmış Kullanıcı


6 yaşındaki kızımda içe kapanıklık, sürekli ağlama ve uyku sorunları vardı. Bu nedenle pedagogdan destek aldık. Gittiğimiz ilk seanstan itibaren kızım orayı çok sevdi ve seanslarına istekli bir şekilde gidiyordu. Düzenli bir şekilde seanslarımıza devam ettik ve şükür sorunlarımız düzeldi. Herkese gönül rahatlığıyla öneririm.

Pelin G. Doğrulanmış Kullanıcı


Bergamada psikolog ve pedagog arıyorsanız kesinlikle önerebileceğim bir yer. Çok ilgili ve başarılılar. Desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

Favian G. Doğrulanmış Kullanıcı


Bergamada uzman ekibiyle psikolog ve pedagog hizmeti veren kurum. Biz aile terapisi aldık 7 ya da 8 seanstı tam emin olamıyorum. Memnun kaldık, çözemediğimiz sorunlarımızın artık canımızı sıkmadığını görüyoruz. Çok yol katettik çok, teşekkürler

Durmuş U. Doğrulanmış Kullanıcı


Pedagogumuzdan memnun kaldık sıcak sevecen işinde de iyi biri. Tesekkur ederiz…

Dilem K. Doğrulanmış Kullanıcı


Okul açıldığında oğlum anasınıfına girmemek için ağlardı 1 ay geçmesine rağmen bu durum değişmeyince tavsiye üzerine geldik ve 3.seansta oğlum artık isteyerek anaokulu gidiyor.

Zehra Y. Doğrulanmış Kullanıcı


Kendi alanında iyi ve deneyimli bir ekip var. 5 seanslık aldığımız tedaviden çok memnun kaldık. Çocuğumuzda bariz değişimler yaşandı. Dahada iyi olacak inşallah. 💯👍

Kemal K. Doğrulanmış Kullanıcı


10 yaşındaki kızımda tırnak yeme ve kardeşini kıskanma problemimiz vardı. Son çare buraya  başvurduk ve ciddi anlamda iyiye doğru gidiyoruz. Emeklerinize sağlık.

Zehra K. Doğrulanmış Kullanıcı


Çocuk ve Ergenlerde Çalışma Alanlarımız

 • DEHB (Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu)
 • Yeme Bozuklukları
 • Fobiler
 • Alt Islatma Problemi
 • Davranış Problemleri
 • Okul Fobisi
 • Özgüven Sorunları
 • Yalan Söyleme
 • Öfke Sorunları
 • Evden Ayrılma Problemi (Anne-Babadan)
 • Heyecan Sorunları
 • Okula Uyum, Okul Başarısı
 • Özgüven Sorunları
 • İnatçılık
 • Sınav Kaygısı
 • Okul Sorunları
 • Duygusal Problemler
 • Ergenlikte İletişim Sorunları
 • Öfke
 • Depresyon
 • Ders ve Okul Başarısı
 • Özgüven Eksikliği
 • Utangaçlık
 • Yeme ve Uyku Sorunları

Diğer yaşadığınız tüm problemlere destek vermekteyiz.

Uzmanlarımız çalışmalarında, probleme en uygun tekniği kullanmakta olup ; oyun terapisi, masal terapisi, emdr terapisi, bilişsel davranışçı terapi, diğer materyaller gibi birçok yöntemi kullanmaktadır.

Mavişehir’de Çocuk Psikoloğu Terapisi

Mavişehir’de çocuk terapisi ihtiyacınız mevcutsa yazımızda detaylı bilgilere yer vereceğiz, psikolojik danışmanlık öncesi bilmenizde faydalı olacağını düşündüğümüz her şeye yer verdik.
Çocuklarımız hiç şüphesiz dünyanın her yerinde olduğu gibi büyüme dönemlerinde psikolojik sorunlar yaşayabiliyor, hem kendi hem ebeveynlerinin hayatını zorlaştırabiliyor, üzebiliyorlar. Bazı durumlarda kendi tutumlarıyla bazı durumlarda da onların elinde olmayan sebeplerden bu problemler meydana geliyor. Önemli olan bu süreçleri sakin ve yerinde müdahalelerle en az hasarla atlatabilmek, ergenlik ve yetişkinlikte nüksedebilecek ya da hayata yayılabilecek tarzda evirilmesini engellemek olacaktır.

Çocuklarda Psikolojik Destek Süreci Nasıl İlerler?

İlk seansta çocukla birlikte ailenin de kabul edilmesi en sağlıklı olan yöntemdir. Detaylı bilgiler, aile dinamikleri, ebeveynlerin çocukları ve çevresi hakkında verdikleri bilgiler, soruna potansiyel olarak yol açabilecek etmenler gibi birçok datanın alındığı geniş bir hikaye alınır, pedagog işleyiş için kafasında bir çerçeve belirler ve çocuk psikoterapisi yolculuğu başlar.

Seanslar ilerledikçe anne-baba veya diğer bakım verenler gerekli görüldüğü her fırsatta bilgilendirilir, sürece katkı sağlayabileceği her fırsatta bu bilgiler çocuk uzmanı tarafından kendilerine verilir ve sağlam bir şekilde ilerlenir. Aybros Psikoloji olarak sadece çocuk odaklı psikolojik destek seçeneğini yeteli bulmuyor, ebeveyn geribildirimlerini olmazsa olmaz olarak görüp danışma sürecine katıyoruz.

Ne zaman Çocuk Psikoloğuna Başvurmalıyım?

Çocuğun ve çevresinin günlük yaşam işlevselliği etkileniyorsa psikolojik destek seçeneği düşünülebilir. Örnek verelim; çocuğumuz parkta diğer arkadaşlarıyla uyum içinde değilse, vuruyor – itiyor – diğer çocuklardan ve ailelerinden şikayetler sık sık geliyorsa, okulda akademik anlamda zorlanacağı durumlar mevcut ise(dikkat dağınıklığı gibi), boşanma süreci gibi travmatik süreçlerden fazlaca etkilendiyse, fobileri, ayrılma kaygısı(özellikle anneden) gibi sorunlar gözleniyorsa pedagog desteği alınabilir.

Sık Karşılaşılan Çocuk Psikolojik Problemleri

Dikkat eksikliği, hiperaktivite, okula uyum problemleri, sınav kaygısı, tırnak yeme, saldırganlık – öfke problemleri, alt ıslatma, korku ve kaygılar, özgüven sorunu, içe kapanıklık, okul korkusu, zarar verme(eşyalara, hayvanlara, insanlara…), boşanma sonucu oluştan sıkıntılar, ders – ödev yapmaya karşı isteksizlik, karşıt olma karşı gelme bozukluğu Mavişehir’de ve diğer ofislerimizde çocuk uzmanlarımız tarafından gözlemlenen çocuklarda en sık görülen sorunlardır.

Çocuk Terapisi Kaç Seans Sürer?

Mavişehir pedagog arayışında olan danışanların merak ettiği konulardan biri de seansların ne kadar süreceği olmakta. Bunun kesin – net bir aralığı yok, belirli kıstaslar üzerinden çıkarım yapmak mümkün. Çocuğun problemi nedir, ne kadar süredir mevcut, çocukta bu sorun ne denli yer etti, travmatik bir olaya maruz kaldı mı ve korku, kaygı, uyku problemleri, özgüven problemlerine sebep oldu mu bunlar problemin derinliğini ve sağaltım sürecini doğrudan etkilemekte. Birçok patolojik durumun başlangıç evresi en kolay çözülebilen kısmı olduğu için bir ya da birkaç seans yeterli olabiliyor. Bu sebeplerle ebeveynlere eğer ciddiye aldıkları ve kuşkulandıkları bir durum olursa ilerlemeden destek almalarını tavsiye etmekteyiz.

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite gibi kompleks ve hayatın her alanını etkileyen(yanlış bilinen bir durum; çocukluk çağı hastalığı değildir) bozukluklarda daha kapsamlı bir destek süreci gerekebiliyor. Ebeveyn eğitimi, ilaç tedavisi, çocuğun varsa ikincil problemleri(anksiyete, özgüven özsaygı düşüklüğü, akademik başarısızlık, fobiler, uyum sorunları) pedagog eşliğinde çalışılıp çözülmelidir. Bu tür durumlar topyekün ve işbirliği içindeki çalışmalarla hayatı zindan etme potansiyelinden çıkarılıyor.

Korku, kaygı, stres kaynaklı sıkıntılar için çocuğun iç dünyası çocuk uzmanı tarafından anlaşılıp sebepler, tetikleyiciler, olumsuz görülen durumlar bulunarak çocukla çalışılır, ebeveynlere bilgi verilir. Bu tür problemlerin görece uzunluğu daha kısadır; birkaç seanstan birkaç aylık bir destekle sorun tamamen ortadan kalkmaktadır. Daha sonrasında ebeveynlerle ve çocukla takip seansları örneğin ayda bir iki ayda bir gibi süre zarfı aralığında yapılmalıdır.

İzmir Mavişehir’de Pedagog ve Çocuk Psikoloğu Seçerken…

Mavişehirde pedagog, çocuk psikoloğu arayışındaki ebeveynler uzmanlarını araştırmalı, özellikle sadece çocuk alanında kendini yetiştirmiş ve çalışan bir uzman seçmeli. Çocuklarla çalışmak özveri ve işini sevmeyi gerektireceği için her psikolog bu alanda kolayca çalışamamakta. Güleryüz, anlayış, çocuksu bir kabulleniş ön şartlardan.

Pedagogun mesleki yeterliliği, iş ahlakının yanında uzman bir kadro ile beraber çalışması da önemli. Ne kadar aile bir çocuk psikoloğu ile çalışsa da yetişkin uzmanlarıyla işbirliği yapılması büyük katkı sağlamakta. Kurum olarak yetişkin ve çocuk alanlarında ayrı uzmanlaşmış psikologları barındırarak bu ihtiyacın farkında çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!