Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

Deprem Korkusunu Yenmek İçin 3 Yöntem

Ülkemiz deprem bölgesi olduğu için günümüzde sıklıkla depremler meydana gelebilir. Son zamanlarda meydana gelen depremlerde toplam olarak 81.000 kişi hayatını kaybetti. Meydana gelen bu depremler birç...

Deprem Korkusunu Yenmek İçin 3 Yöntem

Ülkemiz deprem bölgesi olduğu için günümüzde sıklıkla depremler meydana gelebilir. Son zamanlarda meydana gelen depremlerde toplam olarak 81.000 kişi hayatını kaybetti. Meydana gelen bu depremler birçok kişiyi psikolojik olarak etkiledi. Deprem korkusu ile başa çıkmak için 3 yöntem vardır ve mutlaka uygulanmalıdır. Bunlardan ilki aklımızdan depremi çıkarmak ve kendinize başka aktivitelere adamaktır. Aklınızdan deprem ile ilgili bütün olumsuzluklara çıkarın ve Kendinizi bu şekilde rahatladım. Deprem korkusunu yenmek için tedbirlerimizi elden bırakmayın ve deprem çantasına hazır edin. Deprem korkusu ile başa çıkmak için korkularınızı sevdikleriniz ile paylaşın. Paylaştıkça korkularınız alınacak ve deprem korkusunu yeneceksiniz.

Deprem korkusundan uyuyamıyorum, Ne yapmam gerekir?

Ani bir şekilde oluşan depremler uyku bozukluğuna sebep olmaktadır. Peki, deprem korkusundan uyuyamıyorum, nasıl yenilir? Deprem korkusunu yenmek aslında basittir. Deprem korkusundan uyuyamıyorsanız bu fobiyi basit bir şekilde yok edebilirsiniz. Öncelikle mutlaka deprem çantası hazırlamalısınız ve kendinizi güvende hissetmeniz siniz. Daha sonra yapmanız gereken aklınızdan deprem ile ilgili bütün olumsuzlukları çıkartmak olacaktır.

Deprem korkusu tedavisi

Özellikle deprem esnasında evde olan kişiler bir süre deprem  korkusu hissederler ve bu durumdan kendileri olumsuz bir şekilde etkilenir. Deprem korkusu mevcut ise mutlaka tedavi olmalısınız. Bu korku genelde panik atak olan kişilerde çok rastlanır. Bu sebeple korkuyu azaltmak ve yenmek için doktora gidip tetkikleri yaptırmanız ve daha sonra doktorun önerdiği ilaçları kullanmanız sizi rahatlatacak ve korkunuzu yenmenize sebep olacaktır

Online deprem korkusu terapisi ile çözüm

Son zamanlarda sıklıkla meydana gelen depremler birçok işte deprem fobisi oluşturdu. Çoğu kimse deprem korkusundan uyuyamıyorum diye yakınıyor ve deprem korkusunu nasıl yenerim diye araştırmalar yapıyor. Günlük hayatını olumsuz bir şekilde etkiliyor. Bu kişiler sürekli tetikte olup Tedirgin bir şekilde hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlar.  Deprem korkusu yenme çabası içerisindeyseniz terapisi ile çözüm sağlayabilirsiniz. Bunun için online terapi ile uzman psikolog yardımıyla deprem korkusu tedavisi için destek alabilir ve bunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Alanında uzman psikologlarımızdan destek almak için aşağıdaki numaraları arayabilirsiniz.


0 Yorum | Aybros | Blogİletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!