Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

İzmir Deprem Korkusu Tedavisi

Yakın zamanda İzmir’de 6,6  şiddetinde deprem oldu ve orada bulunan  aynı zamanda çevre  illerde bulunan vatandaşlar bu durumdan çok etkilendiler. Bu durumdan etkilenen kişiler İzmir deprem kork...

İzmir Deprem Korkusu Tedavisi

Yakın zamanda İzmir’de 6,6  şiddetinde deprem oldu ve orada bulunan  aynı zamanda çevre  illerde bulunan vatandaşlar bu durumdan çok etkilendiler. Bu durumdan etkilenen kişiler İzmir deprem korkusu tedavisi için araştırma yapmaktadırlar. Bu depremin ardından birçok kişi deprem kaygısı yaşamaya başladı ve deprem korkusu nasıl yenilir konusu hakkında araştırma yaparak korkularını atmak için dertlerine çare  bulmaya çalıştılar. Deprem korkusunu yenmek için öncelikle sakin olunması gerekmektedir. Öncelikle ne kadar zor olsa da akıldan deprem ile alakalı bütün her şey çıkmalı ve kendinizi tedbirli hissedecek uygulamaları yapmalısınız.  Kendinizi güvende hissedersiniz ve deprem esnasında ne yapacağınızı bilirseniz deprem korkunuzu azaltarak yok edersiniz. Deprem anında ve deprem olacağını düşünmek sizlere bir şey kazandırmaz. Bunun için sakinleşmek ve olumlu düşüncelere yer vermek bu korkuyu kısa zaman içerisinde yok etmenize sebep olacaktır. Ancak bu şekilde bir çözüm bulamayan kişilerin bir uzmandan destek alması en doğru seçim olmaktadır.

 Deprem Korkusundan Uyuyamıyorum

Yaşadığı depremin ardından deprem korkusundan uyuyamıyorum diyenlerin sayısı bir hayli fazla. Yaşanan depremler birçok kişiyi olumsuz bir şekilde etkiledi. Deprem korkusunu yenmek elbette ki mümkündür. Onun için azimli olmanız şarttır ve mutlaka akıldan deprem ile alakalı bütün olumsuzluklar çıkarılmalıdır. Akla gelebilecek olan bütün olumsuzluklar kişinin psikolojisini etkiler ve deprem fobisi oluşturur. Deprem kaygısını yenmek için öncelikle sakin kalınması ve güvende olunması şarttır. Kişi kendini ne kadar  sakin hissederse bu korkudan o kadar hızlı kurtulacaktır. Deprem korkusundan uyuyamıyorum diyorsanız online olarak psikoterapi hizmeti ile bu problemi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Online Emdr, Hipnoterapi ve BDT  Yöntemleri ile Deprem Fobisi Çözümü

Emdr ve bdt  bir terapidir ve deprem fobisi mi çözüme kavuşturur. Psikoterapi ile kafanızda bulunan deprem ile alakalı bütün olumsuzlukları giderebilirsiniz ve deprem fobisinden kısa bir süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Son zamanlarda emdr ve bdt  yöntemi ile terapi alarak olumsuzluklardan kurtulan kişilerin sayısı fazladır. Bu sebeple deprem fobisi olan kişilerin emdr ve bdt  yöntemleri ile  deprem ile alakalı uyumsuz düşüncelerini ve psikolojik sorunlarını gidermesi mümkündür. Bunun için  deprem kaygısı olan kişilerin psikoterapi alması için  uzman kişilerden yardım alması önerilir.  Bu tedaviler ile deprem kaygısı kısa bir süre içerisinde sona erecek ve rahatladığını hissedeceksiniz.

Online terapi yöntemi yurt dışında bir çok ülkede 10 yıldan fazla bir süredir kullanılan yöntemdir ve yüz yüze terapi ile çoğu problemde aynı etkiye sahiptir. Ayrıca online terapinin birçok avantajı vardır. Bunlardan bir kaçını şu şekilde sıralayabiliriz :

  • Yol ve ulaşım için daha iyidir.
  • Online terapide kişi kendini daha rahat ifade edebilmektedir.
  • Zamandan tasarruf etmeyi sağlar.
  • Kişi kendini daha rahat hissedeceği için bazı problemlerde daha etkilidir.
  • Zaman problemi olan kişiler için daha uygundur.

İzmir deprem korkusu tedavisi için online veya yüz yüze randevu oluşturmak, veya bilgi almak için bize ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.


0 Yorum | Aybros | Blogİletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!