Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

Bostanlı Psikolog

Bostanlı Psikolog uzmanları insanlara farklı türde...

İzmir Bostanlı Psikolog

Bostanlı Psikolog uzmanları insanlara farklı türde hizmetler sunarlar. Bu hizmetlerden bazıları Danışmanlık, Psikodinamik psikoterapi, Değerlendirme ve Tanılamadır. Farklılıklarını ve benzerliklerini anlamak için her birini sırayla tartışalım.

Bostanlı Psikolog uzmanları insanlara farklı türde hizmetler sunarlar. Bu hizmetlerden bazıları Danışmanlık, Psikodinamik psikoterapi, Değerlendirme ve Tanılamadır. Farklılıklarını ve benzerliklerini anlamak için her birini sırayla tartışalım. Bugün psikologlar tarafından kullanılan psikoloji hizmet türlerini de tartışacağız. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin. İki Tür terapi bulunmaktadır:

  • Danışmanlık
  • Psikodinamik psikoterapi

Bu makale ayrıca danışmanlık ve psikodinamik psikoterapi arasındaki farkları da açıklayacaktır. İki terapi türü arasında birçok fark vardır.

Danışmanlık

Depresyon, kaygı veya bir dizi başka duygu yaşamış olsanız da bir psikolog bu sorunları belirlemenize ve bu sorunlara yönelik çözümlere yönelik çalışmanıza yardımcı olabilir. Bu hizmet genellikle hedefe yöneliktir, bu nedenle danışmanlığa geldiğinizde hedeflerinizi bilmek önemlidir. Danışman ayrıca stresi yönetmenize, bir ana dal seçmenize ve daha olumlu bir yaşam görüşü için çalışmanıza yardımcı olabilir. Birçok psikolog çok çeşitli sorunları tedavi ederken, birkaç yaygın danışma türü vardır.Memnuniyet ve Çözüm Odaklı

Memnuniyet
100%

Çözüm Odaklı
100%

Başarılı ve Kesin Çözüm
100%

Tavsiye Edilme
100%


Uzmanlarımız

İzmir Psikolog

Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay


Danışan Yorumları

İnternetten araştırarak buldum yorumlar çok olumluydu iyi ki de destek almışım diyorum. Hayatımda yaptığım en doğru şeylerden biri Merve hocama başvurmak oldu. Panik atak hastasıydım hocama başvurmadan önce ilaç tedavisi aldım terapiler aldım iki ayrı psikologdan fayda etmedi. Bence bu hastalığı bilen anlayan uzman yardım etmeli. Yeri geldi bana ölmezsin dahi dedi bir uzman. Merve hocam bana öyle anlayışlı yaklaştı ne yaşıyorum öyle anladı ki aha dedim işte sonunda doğru yerdeyim ve ümidim inancım aşırı arttı. Panik atak artık beni rahatsız etmiyor kafama takmıyorum. Olmadığım kadar enerjik hayat doluyum. Birkaç ay gibi sürede kendime geldim dik durmayı hatırladım. Varsa atakları olan bunalıp çaresiz hisseden ben Merve beyi 1 sn düşünmeden öneriyorum. Kendisi birçok hastaya merhem olan biri, bana da büyük faydası oldu çok şükür teşekkürler onlarca yüzlerce kez. İlgilenen sekreterlere kadar selamlar

me….r Doğrulanmış Kullanıcı


Psikolojik danışmanlık aldık aile terapisi. Memnun kaldık. İsim yapmış kendini kanıtlamış bir kurum zaten bu sebeple seçtik. Psikoloğumuz anlayışlı, uzman biri işinde. Gaziemir’de psikolog arayan varsa tercih etmeli.

ir…..r. Doğrulanmış Kullanıcı


Gaziemir’de psikolojik danışmanlık arayanlara tavsiye edilen psikologdur. Aile terapisi, ilişki, çift, evlilik problemlerine hakim ve çözüm yollarını, davranış, tutumları iyi bilen bir uzman.

asl…..e Doğrulanmış Kullanıcı


Oğlumu Karşıyaka’da psikoloğa götürdüm Aliye hanıma. Çok fazla içine kapanık ve yaşıtlarına göre hiçbir spor faaliyeti ve ders etkinliği konusunda isteksiz davranıyordu. Bana anlatamadığı şeyleri psikoloğa anlattı. Okulda çok sorunlu arkadaşları varmış bunu öğrendim. Bize bu süreçte yardımcı oldukları için Aybros Karşıyaka psikolog kliniğine çok teşekkür ediyorum.

kema…ş Doğrulanmış Kullanıcı


Kağan hocama 6 aydır devam ediyorum 6 ay önce artık iyice bunaldığım sıkışmış vaziyette olduğum bir anda aniden bulup gitmiştim. Doğru bir karar verdiğimi her geçen ay daha iyi anladım. Beni, yaşadıklarımı, önceden görmediklerini ya da görmekten kaçtığım şeyleri bir bir önüme koydu. Beraber değerlendirdik çoğu şeyi. Aştığım şeyler oldu hala sıkıntısını yaşadığım şeyler de var fakat eskisinden daha cesaretli ve isteklinin. Boş vermiyorum. Kağan hocamı psikolog arayan bireylere tavsiye ederim.

Uğur N. Doğrulanmış Kullanıcı


Karşıyaka psikolog aile terapisi aldığım hocamız işinde çok başarılı sorunlara her zaman çözüm odaklı en ufak detayına kadar ilgilenip bize gerekli desteklerini sunuyor. Profesyonel bir doktor herkese tavsiye ederim sağlığınızı önemli güvenli ellere bırakın kendinizi.

Ümran S. Doğrulanmış Kullanıcı


24 yaşındayım ve bireysel bir takım sorunlar için Hilal hanımdan destek aldım. Toplam 7 seans gittim ve seanslarıma seve seve gidiyordum 🙂 İlk başlarda sevecek miyim diye düşünüyordum fakat ilk seansta bile samimiyetinden dolayı çok memnun kaldım. Çok teşekkür ederim kendisine.

Filiz E. Doğrulanmış Kullanıcı


Açıkçası psikoloğa gidip gitmemekte kararsızdım. İlk başta beni anlar mı acaba diye önyargılı yaklaşıyordum. Sonra bir karar verip gittim. İlk seanstan çıktığımda ön yargım tamamen kırılmış ve iyi ki bu sürece girmişim diyorum. Yaşadığım sorunlarda büyük düzelmeler oldu. Bana çok iyi gelmişti. Kararsız kalıp ön yargılı olan herkese tavsiye ediyorum çünkü insana çok şey katıyor. Hatta bir sorun olmasa bile hayatımızla ilgili olumlu birçok şey kazanıyoruz.

Gaye Z. Doğrulanmış Kullanıcı


Bergama psikolog için tavsiye ederim. Anksiyete tedavisi için destek aldım memnunum daha rahatım tavsiye edilen uzman zaten Hilal hanım, çok teşekkürler. Bergamada psikolog arıyordum ve internette karşılaştım. Hem kendim için yetişkin psikoterapisi hem de 7 yaşındaki çocuğum için pedagog desteği aldık. Çocuğumda davranış bozuklukları ve dikkat eksikliği bozukluğu vardı. Ekipleri gerçekten çok başarılı ve samimi. Araştırdığım kadar varmış dedim ilk gittiğimden beri. Çok memnun kaldık ve ne zaman bir ihtiyacımız olsa direk gideceğim kurumdur. Herkese kesinlikle tavsiye ederim.

İrem K. Doğrulanmış Kullanıcı


Bergama’da uzman ekibiyle psikolog ve pedagog hizmeti veren kurum. Biz aile terapisi aldık 7 ya da 8 seanstı tam emin olamıyorum. Memnun kaldık, çözemediğimiz sorunlarımızın artık canımızı sıkmadığını görüyoruz. Çok yol kat ettik çok, teşekkürler

Aslı V. Doğrulanmış Kullanıcı


Toplam üç seans bireysel sorunlarım için destek aldım. Artık yaşadığım sorunlar yok diyebilirim. Uzmanım aşırı yetkin ve ilgiliydi, çok teşekkür ederim. Bergama psikolog arayan herkese kesinlikle öneririm.

Nur A. Doğrulanmış Kullanıcı


İsinin ehli yetkin psikolog ve pedagogların bulunduğu bir kurum. Biz aile terapisi için başvurduk, 6. seansımızı da yaptık çok değişim yaşadık, gelişme kaydettik. Aile danışmanlığı bitsin çocuğumuz için de psikolojik destek alacağız gece korkuları ve kaygısı yüksek. Pedagogunuzla da tanışmıştık. Ben tavsiye ediyorum psikoloğumuzu

Mehmet T. Doğrulanmış Kullanıcı


Psikolog desteği aldığımız bize iyi gelen doktorumuz. Minnet ve şükran duyuyoruz. Ailece. Bergama’da psikoloji doktoru arayanlara tavsiye uzman. Bize faydası çok oldu, kavgalarımız boş şeyler için tartışmalarımız bitti desek yeri. Soğukluklar kırgınlıklar canımızı yakmıyor artık. Çok teşekkürler hocam

Gül S. Doğrulanmış Kullanıcı


3 seans psikolog desteği aldım ve çok fayda gördüm. İyi ki gitmişim ve başka sorunlarım olduğunda da gideceğim bir kurum.kesinlikle tavsiye edebileceğim bir yer.

Muhammed Ergen Doğrulanmış Kullanıcı


Isinin ehli yetkin psikolog ve pedagogların bulundugu bir kurum. Biz aile terapisi icin basvurduk, 6. seansimizi da yaptik cok degisim yasadik, gelisme kaydettik. Aile danışmanlığı bitsin çocuğumuz için de psikolojik destek alacagız gece korkuları ve kaygısı yüksek. Pedagogunuzla da tanışmıştık. Ben tavsiye ediyorum psikologumuzu

Hasan Hüseyin A. Doğrulanmış Kullanıcı


Toplam üç seans bireysel sorunlarım için destek aldım. Artık yaşadığım sorunlar yok diyebilirim. Uzmanım aşırı yetkin ve ilgiliydi, çok teşekkür ederim. Bergama psikolog arayan herkese kesinlikle öneririm.

Burak N. Doğrulanmış Kullanıcı


Psikolog desteği aldıgımız bize iyi gelen doktorumuz. Minnet ve şükran duyuyoruz. Ailece. Bergamada psikoloji doktoru arayanlara tavsiye uzman. Bize faydası çok oldu, kavgalarımız boş şeyler için tartışmalarımız bitti desek yeri. Sogukluklar kirginliklar canımızı yakmıyor artık. Çok teşekkürler hocam

Mehmet I. Doğrulanmış Kullanıcı


Merve Hanım alanında uzman ve işini layıkıyla yapan çok iyi bir insan. Her türlü derdimi anlatabildiğim en iyi arkadaşım. Tavsiye ederim, çok memnun kalacaksınız.

Fatma Ö. Doğrulanmış Kullanıcı


Psikolojik olarak kendimi iyi hissetmediğim bir anda Merve Hanım ile tanışma fırsatı buldum. Kendisine uzun süredir gidiyorum bana her konuda yardımcı olduğu için kendisine çok teşekkür ederim.

Serap T. Doğrulanmış Kullanıcı


Çoğu psikolog, hastaları tedavi etmek için teorik bir yaklaşım kullanır. “Seni daha iyi hissettirmek için ne yapabiliriz?” gibi sorular sorabilirler. “Neden bu kadar stresli hissediyorsun?”. Psikologlar hastalarına yardımcı olmak için pratik ve teorik tekniklerin bir kombinasyonunu kullanır. Bir tür pratik terapi Bilişsel Davranışçı Terapidir. Bu tekniklerin her ikisi de insanların yaşamın sorunlarıyla başa çıkmasına yardımcı olmayı amaçlar.

Danışmanlıkta uzmanlaşan psikologlar, normatif beceriler geliştirmeye ve zihinsel sağlık ve sosyal zorlukları ele almaya odaklanır. Her yaş ve kültürle çalışırlar ve çeşitli terapötik yaklaşımlar uygularlar. Genellikle özel muayenehanelerde, okullarda, devlet kurumlarında ve danışmanlık uygulamalarında çalışırlar. Bazıları hastanelerde çalışıyor. Diğer ortam türleri, gruplarla çalışmayı içerir ve genellikle insanların afetler ve diğer sorunlarla başa çıkmasına yardımcı olur. Psikologlar, bireysel danışmanlığın yanı sıra kriz yönetimi, afet yönetimi ve psikolojik bozuklukların değerlendirilmesi konularında da uzmanlıklarını uygularlar.

Danışmanlar ve psikologlar, insanların duygusal sorunlarla başa çıkmasına yardımcı olabilirken, ilaç yazma yetkileri yoktur. Bununla birlikte, psikiyatristler ve ruh sağlığı hemşiresi pratisyenleri ilaç yazabilir ve daha olasıdır. Ancak bazı danışmanların doktora dereceleri vardır ve belirli bir alanda uzmanlaşırlar. Eğitim türü ne olursa olsun, psikoloji eğitiminin faydalarını bekleyebilirsiniz.

Psikodinamik Psikoterapi

Pek çok psikolojik hizmetin kökleri, bilinçaltının bir kişinin yaşamının gidişatını belirlediği felsefesinde yatmaktadır. Psikodinamik teoriler, bilinçdışı ve kişiler arası ilişkilerin işleyişini açıklamaya çalışır. Kullanılan psikoterapi tarzı ne olursa olsun, bazı teknikler her zaman psikodinamik olacaktır. Örneğin, madde bağımlılığı bozukluklarından mustarip hastalarla çalışan herhangi biri, inkarın gücünü psikodinamik bir savunma olarak anlar. Benzer şekilde, hastaların olumsuz tepkileriyle karşılaşan danışmanlar, aktarım anlayışını yararlı bulabilirler.

 

Psikodinamik psikoterapi, bir psikolog, bir kişinin sorunlarıyla çalışmasına yardımcı olmak için bu yaklaşımı uygular. Hastanın iç dünyasını keşfetmeyi ve en kişisel ve zor duygularını paylaşmalarını sağlamayı içerir. Psikoterapistler, bir kişinin söylemek istemediği şeyleri dinlemek ve ipuçları için beden dilini okumak üzere eğitilmiştir. Bu tür terapi, bir kişinin kendi iç kaynaklarını belirlemesine ve etkili iletişim stratejileri geliştirmesine yardımcı olabilir.

Psikodinamik terapinin birçok uygulayıcısı belirli alanlarda uzmanlaşmıştır. Örneğin, psikodinamik terapinin kısa formları, madde bağımlılarının değişen algıları nedeniyle, madde bağımlılığından mustarip kişiler için uygun değildir. Psikodinamik terapistler bu danışanlarla geleneksel uyuşturucu ve alkol tedavi programlarının yanı sıra çalışabilirler. Bazıları aynı zamanda bir arada var olan bozuklukları olan insanlar için tek terapist olarak hizmet eder. Kısa psikodinamik terapinin ayrıntılı açıklamaları aşağıda yer almaktadır.

Psikodinamik terapinin temel amacı öz farkındalık ve içgörüdür. Bunların semptomları çözmek için mekanizmalar olduğu düşünülmektedir. Hastanın geçmişi, bugünü ve geleceği ile nasıl başa çıkacağını öğrenmesine yardımcı olur. Duygularını neyin tetiklediğini belirleyerek ve sağlıklı tepkiler geliştirerek, psikodinamik terapi, çeşitli zihinsel sağlık sorunlarından iyileşmek için etkili ve oldukça etkili bir yaklaşımdır. Psikodinamik terapinin başka birçok faydası vardır.

Psikolojik İlkeler

Mesleki/örgüt psikologları, verimliliği, sağlığı ve çalışan memnuniyetini artırmak için örgütlere psikolojik ilkeler ve araştırma yöntemleri uygular. Bu psikologlar genellikle kurumsal dünyada çalışırlar ve üst yönetime organizasyonel gelişim ve personel alımı konularında tavsiyelerde bulunurlar. Rehabilitasyon psikologları, fiziksel olarak zorlanmış bireylerle ve iyileşenlerle çalışır. Bostanlı Psikolog hizmetleri konusunda oldukça işlerinde uzman bireyler ile çalışmalarını yürütmektedir. İlk olarak insan ve ruh sağlığına öncelik vererek hizmetlerini gerçekleştirmektedirler. Hasta memnuniyeti olarak çok fazla olumlu yoruma sahiptirler.

 

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!