Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

Bayraklı Psikolog

Psikologlar hangi hizmetleri sağlar? Bu profesyone...

İzmir Bayraklı Psikolog

Psikologlar hangi hizmetleri sağlar? Bu profesyoneller psikolojinin çeşitli yönlerinde eğitilmiştir ve çoğu terapötik ortamlarda çalışır. Ayrıca bilimsel araştırma yaparlar ve akademik bir ortamda ders verirler.

Psikologlar hangi hizmetleri sağlar? Bu profesyoneller psikolojinin çeşitli yönlerinde eğitilmiştir ve çoğu terapötik ortamlarda çalışır. Ayrıca bilimsel araştırma yaparlar ve akademik bir ortamda ders verirler. Bazı psikologlar ayrıca örgütsel ve endüstriyel ortamlarda çalışırlar, diğerleri ise adli soruşturma veya sporla ilgili olabilir. Bu makalede, psikologların sağladığı farklı hizmet türlerini inceleyeceğiz ve bunların çeşitli bağlamlardaki özel kullanımlarını iki alt başlıkta tartışacağız. Bunlar:

  • Danışman
  • Değerlendirme


Memnuniyet ve Çözüm Odaklı

Memnuniyet
100%

Çözüm Odaklı
100%

Başarılı ve Kesin Çözüm
100%

Tavsiye Edilme
100%


Uzmanlarımız

İzmir Psikolog

Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay


Danışan Yorumları

İnternetten araştırarak buldum yorumlar çok olumluydu iyi ki de destek almışım diyorum. Hayatımda yaptığım en doğru şeylerden biri Merve hocama başvurmak oldu. Panik atak hastasıydım hocama başvurmadan önce ilaç tedavisi aldım terapiler aldım iki ayrı psikologdan fayda etmedi. Bence bu hastalığı bilen anlayan uzman yardım etmeli. Yeri geldi bana ölmezsin dahi dedi bir uzman. Merve hocam bana öyle anlayışlı yaklaştı ne yaşıyorum öyle anladı ki aha dedim işte sonunda doğru yerdeyim ve ümidim inancım aşırı arttı. Panik atak artık beni rahatsız etmiyor kafama takmıyorum. Olmadığım kadar enerjik hayat doluyum. Birkaç ay gibi sürede kendime geldim dik durmayı hatırladım. Varsa atakları olan bunalıp çaresiz hisseden ben Merve beyi 1 sn düşünmeden öneriyorum. Kendisi birçok hastaya merhem olan biri, bana da büyük faydası oldu çok şükür teşekkürler onlarca yüzlerce kez. İlgilenen sekreterlere kadar selamlar

me….r Doğrulanmış Kullanıcı


Psikolojik danışmanlık aldık aile terapisi. Memnun kaldık. İsim yapmış kendini kanıtlamış bir kurum zaten bu sebeple seçtik. Psikoloğumuz anlayışlı, uzman biri işinde. Gaziemir’de psikolog arayan varsa tercih etmeli.

ir…..r. Doğrulanmış Kullanıcı


Gaziemir’de psikolojik danışmanlık arayanlara tavsiye edilen psikologdur. Aile terapisi, ilişki, çift, evlilik problemlerine hakim ve çözüm yollarını, davranış, tutumları iyi bilen bir uzman.

asl…..e Doğrulanmış Kullanıcı


Oğlumu Karşıyaka’da psikoloğa götürdüm Aliye hanıma. Çok fazla içine kapanık ve yaşıtlarına göre hiçbir spor faaliyeti ve ders etkinliği konusunda isteksiz davranıyordu. Bana anlatamadığı şeyleri psikoloğa anlattı. Okulda çok sorunlu arkadaşları varmış bunu öğrendim. Bize bu süreçte yardımcı oldukları için Aybros Karşıyaka psikolog kliniğine çok teşekkür ediyorum.

kema…ş Doğrulanmış Kullanıcı


Kağan hocama 6 aydır devam ediyorum 6 ay önce artık iyice bunaldığım sıkışmış vaziyette olduğum bir anda aniden bulup gitmiştim. Doğru bir karar verdiğimi her geçen ay daha iyi anladım. Beni, yaşadıklarımı, önceden görmediklerini ya da görmekten kaçtığım şeyleri bir bir önüme koydu. Beraber değerlendirdik çoğu şeyi. Aştığım şeyler oldu hala sıkıntısını yaşadığım şeyler de var fakat eskisinden daha cesaretli ve isteklinin. Boş vermiyorum. Kağan hocamı psikolog arayan bireylere tavsiye ederim.

Uğur N. Doğrulanmış Kullanıcı


Karşıyaka psikolog aile terapisi aldığım hocamız işinde çok başarılı sorunlara her zaman çözüm odaklı en ufak detayına kadar ilgilenip bize gerekli desteklerini sunuyor. Profesyonel bir doktor herkese tavsiye ederim sağlığınızı önemli güvenli ellere bırakın kendinizi.

Ümran S. Doğrulanmış Kullanıcı


24 yaşındayım ve bireysel bir takım sorunlar için Hilal hanımdan destek aldım. Toplam 7 seans gittim ve seanslarıma seve seve gidiyordum 🙂 İlk başlarda sevecek miyim diye düşünüyordum fakat ilk seansta bile samimiyetinden dolayı çok memnun kaldım. Çok teşekkür ederim kendisine.

Filiz E. Doğrulanmış Kullanıcı


Açıkçası psikoloğa gidip gitmemekte kararsızdım. İlk başta beni anlar mı acaba diye önyargılı yaklaşıyordum. Sonra bir karar verip gittim. İlk seanstan çıktığımda ön yargım tamamen kırılmış ve iyi ki bu sürece girmişim diyorum. Yaşadığım sorunlarda büyük düzelmeler oldu. Bana çok iyi gelmişti. Kararsız kalıp ön yargılı olan herkese tavsiye ediyorum çünkü insana çok şey katıyor. Hatta bir sorun olmasa bile hayatımızla ilgili olumlu birçok şey kazanıyoruz.

Gaye Z. Doğrulanmış Kullanıcı


Bergama psikolog için tavsiye ederim. Anksiyete tedavisi için destek aldım memnunum daha rahatım tavsiye edilen uzman zaten Hilal hanım, çok teşekkürler. Bergamada psikolog arıyordum ve internette karşılaştım. Hem kendim için yetişkin psikoterapisi hem de 7 yaşındaki çocuğum için pedagog desteği aldık. Çocuğumda davranış bozuklukları ve dikkat eksikliği bozukluğu vardı. Ekipleri gerçekten çok başarılı ve samimi. Araştırdığım kadar varmış dedim ilk gittiğimden beri. Çok memnun kaldık ve ne zaman bir ihtiyacımız olsa direk gideceğim kurumdur. Herkese kesinlikle tavsiye ederim.

İrem K. Doğrulanmış Kullanıcı


Bergama’da uzman ekibiyle psikolog ve pedagog hizmeti veren kurum. Biz aile terapisi aldık 7 ya da 8 seanstı tam emin olamıyorum. Memnun kaldık, çözemediğimiz sorunlarımızın artık canımızı sıkmadığını görüyoruz. Çok yol kat ettik çok, teşekkürler

Aslı V. Doğrulanmış Kullanıcı


Toplam üç seans bireysel sorunlarım için destek aldım. Artık yaşadığım sorunlar yok diyebilirim. Uzmanım aşırı yetkin ve ilgiliydi, çok teşekkür ederim. Bergama psikolog arayan herkese kesinlikle öneririm.

Nur A. Doğrulanmış Kullanıcı


İsinin ehli yetkin psikolog ve pedagogların bulunduğu bir kurum. Biz aile terapisi için başvurduk, 6. seansımızı da yaptık çok değişim yaşadık, gelişme kaydettik. Aile danışmanlığı bitsin çocuğumuz için de psikolojik destek alacağız gece korkuları ve kaygısı yüksek. Pedagogunuzla da tanışmıştık. Ben tavsiye ediyorum psikoloğumuzu

Mehmet T. Doğrulanmış Kullanıcı


Psikolog desteği aldığımız bize iyi gelen doktorumuz. Minnet ve şükran duyuyoruz. Ailece. Bergama’da psikoloji doktoru arayanlara tavsiye uzman. Bize faydası çok oldu, kavgalarımız boş şeyler için tartışmalarımız bitti desek yeri. Soğukluklar kırgınlıklar canımızı yakmıyor artık. Çok teşekkürler hocam

Gül S. Doğrulanmış Kullanıcı


3 seans psikolog desteği aldım ve çok fayda gördüm. İyi ki gitmişim ve başka sorunlarım olduğunda da gideceğim bir kurum.kesinlikle tavsiye edebileceğim bir yer.

Muhammed Ergen Doğrulanmış Kullanıcı


Isinin ehli yetkin psikolog ve pedagogların bulundugu bir kurum. Biz aile terapisi icin basvurduk, 6. seansimizi da yaptik cok degisim yasadik, gelisme kaydettik. Aile danışmanlığı bitsin çocuğumuz için de psikolojik destek alacagız gece korkuları ve kaygısı yüksek. Pedagogunuzla da tanışmıştık. Ben tavsiye ediyorum psikologumuzu

Hasan Hüseyin A. Doğrulanmış Kullanıcı


Toplam üç seans bireysel sorunlarım için destek aldım. Artık yaşadığım sorunlar yok diyebilirim. Uzmanım aşırı yetkin ve ilgiliydi, çok teşekkür ederim. Bergama psikolog arayan herkese kesinlikle öneririm.

Burak N. Doğrulanmış Kullanıcı


Psikolog desteği aldıgımız bize iyi gelen doktorumuz. Minnet ve şükran duyuyoruz. Ailece. Bergamada psikoloji doktoru arayanlara tavsiye uzman. Bize faydası çok oldu, kavgalarımız boş şeyler için tartışmalarımız bitti desek yeri. Sogukluklar kirginliklar canımızı yakmıyor artık. Çok teşekkürler hocam

Mehmet I. Doğrulanmış Kullanıcı


Merve Hanım alanında uzman ve işini layıkıyla yapan çok iyi bir insan. Her türlü derdimi anlatabildiğim en iyi arkadaşım. Tavsiye ederim, çok memnun kalacaksınız.

Fatma Ö. Doğrulanmış Kullanıcı


Psikolojik olarak kendimi iyi hissetmediğim bir anda Merve Hanım ile tanışma fırsatı buldum. Kendisine uzun süredir gidiyorum bana her konuda yardımcı olduğu için kendisine çok teşekkür ederim.

Serap T. Doğrulanmış Kullanıcı


Danışman

Danışman, akıl hastalıklarının tedavisinde uzmanlaşmış eğitimli bir psikolojik sağlık uzmanıdır. Bir danışmanın rolü, bir kişinin psikolojik durumunu değerlendirmeyi ve sorunlarını çözmek için çeşitli teknikleri uygulamayı içerir. Ayrıca danışmanlar, tedavi planları geliştirmek veya sağlığın teşviki ve geliştirilmesine ilişkin danışmak için diğer tıp uzmanlarıyla birlikte çalışabilirler. Bazı psikologlar, yaşam sonu bakımı veya davranışsal tıp gibi alanlarda da uzmanlaşmıştır. Uygulamaları, güçlü yönlere dayalı bakış açıları ve uygulamaları geliştirmeye odaklanır. Psikoterapi, eğitim hizmetleri ve ruh sağlığı sorunlarının önlenmesi ve iyileştirilmesini içerir.

Birçok terapist ve danışman, özel muayenehane ve entegre sağlık sistemleri gibi çeşitli ortamlarda çalışır. Bazıları bağımsız çalışmayı tercih ediyor ve birçoğu bu alana yüksek lisans derecesi ile giriyor. Halkın ruh sağlığı konusunda bilinçlenmesiyle birlikte terapi ve danışmanlık hizmeti arayanların sayısı da arttı. Sonuç olarak, yüksek lisansa hazır bir danışman hastanelerde, sosyal hizmet kuruluşlarında, okullarda, dini kurumlarda ve ıslahevlerinde iş bulabilir.

Bir danışmanın ve psikoloğun iş kapsamı, eyalet düzenleme kurullarına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Çoğu eyalette, bir danışman yüksek lisans derecesine sahip olmalı ve bir staj dönemini tamamlamış olmalıdır. Eğitimlerini tamamladıktan sonra, ulusal bir sınavı geçmeleri ve uygulama lisansı almaları gerekir. Eğitimin süresi, yaşadığınız eyalete göre değişir. Bazı eyaletlerde, bir danışmanın uygulamaya başlayabilmesi için yalnızca bir stajın tamamlanması gerekir.

Lisanslı psikologlar, çok çeşitli danışmanlık türlerinde uzmanlaşabilirler. Bazıları belirli psikolojik bozukluklarda veya kronik hastalıklarda uzmanlaşmıştır. Diğerleri, öğrenme güçlüğü olan çocukları olan hastanelerde veya kolej danışma merkezlerinde çalışabilir. Özel popülasyonlarla çalışma konusunda tutkuluysanız, topluluk temelli kuruluşlarda bir kariyer düşünün. Bir psikolog, müşterilerin çok çeşitli problemlerle başa çıkmasına yardımcı olacaktır. Bir psikolog, en iyi hareket tarzını belirlemek için bir müşterinin davranışını da değerlendirebilir.

Hem danışmanlar hem de psikologlar çok çeşitli hizmetler sunarken, bunlar farklıdır. Danışmanlar daha çok önleme ve tedaviye odaklanırken, psikologlar belirli konularla çalışır. Bir danışman, danışanların madde bağımlılığı, yaşlanma, aile sorunları ve stres yönetimi gibi sorunlarla başa çıkmasına yardımcı olan bir genelci olabilir. Danışmanlar bireylerle çalışırken, psikologlar belirli gruplarla çalışır ve davranışsal ve duygusal bozuklukları teşhis eder, tedavi eder ve yönetir.

Değerlendirme

Tıbbi muayeneler gibi, psikologların sağladığı değerlendirme hizmetleri de hastalardan bilgi toplamak için tasarlanmıştır. Bu veriler, çalışan bir teşhis geliştirmek, bir problemin olmadığını doğrulamak veya mevcut bir teşhisi iyileştirmek için kullanılır. Bu değerlendirmelerin amacı, davranış, düşünce ve ilişkilerdeki potansiyel olarak sorunlu kalıpları belirlemektir. Bir psikolog bu sorunları teşhis edebilecek ve en iyi tedavi yöntemini belirleyebilecektir. Aşağıda psikologların sağladığı bazı değerlendirme hizmetleri örnekleri verilmiştir.

 

Psikolojik değerlendirme, bir psikoloğun bir bireyin performansını aynı ortamdaki diğerlerinin performansına karşı değerlendirdiği bir süreçtir. Bir çocuğun performansını aynı durumdaki diğerlerininkiyle karşılaştırmak için standartlaştırılmış testler kullanılır. Standartlaştırılmış testler, standart koşullar altında geliştirildikleri için güvenilir olma avantajına sahiptir. Test materyalleri ve puanlama prosedürleri, puanlar arasındaki karşılaştırmaların geçerli olmasını sağlamak için dikkatlice tasarlanmıştır. Psikologlar, puanları yüzdelik sıralar veya standart puanlar şeklinde sağlar. Bayraklı Psikolog ile her türlü ruhsal tedavinizi rahatlıkla olabilirsiniz. İnsan ruhunu eğitmede ve tedavi etmede profesyonel psikologlar ile çalıştıklarından dolayı oldukça fazla hasta memnuniyetine sahiptirler. Bayraklı Psikolog bu yüzden tercih edilmelidir.

 

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!