Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

Alsancak Psikolog

İzmir Alsancak Psikolog...

Alsancak Psikolog

İzmir Alsancakta tavsiye edilen psikolog, pedagog, aile terapisti ve psikoterapistler. Psikolojik danışmanlık kurumu arayıp psikolog desteği için tıklayınız

Alsancak psikolog” arayan ve psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bireylere yönelik terapistinizi / danışmanınızı seçerken neleri göz önünde bulundurmalısınız, psikoterapiye başlamadan önceki aşamada nelere dikkat edilmeli bunlara değindiğimiz yazımızla karşınızdayız.

Alsancak Tavsiye Edilen Psikologlar

Madde madde sunacağımız makalemizde Alsancak’ta psikoterapist seçme aşamasında ”psikologumu neye göre, nasıl seçmeliyim?”, ”psikolog ve pedagog ayrımı nedir”, ”aile terapisi”, ”psikolojik danışma ve terapi”, ”Alsancak seans ücretleri”, ”Alsancakta tavsiye edilen psikolog nasıl bulabilirim” gibi sorularınıza cevap verdik. Faydalı olması dileğiyle, başlayalım!Memnuniyet ve Çözüm Odaklı

Memnuniyet
100%

Çözüm Odaklı
100%

Başarılı ve Kesin Çözüm
100%

Tavsiye Edilme
100%


Uzmanlarımız

İzmir Psikolog

Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay

İzmir Psikolog

Profil Detay


Danışan Yorumları

İnternetten araştırarak buldum yorumlar çok olumluydu iyi ki de destek almışım diyorum. Hayatımda yaptığım en doğru şeylerden biri Merve hocama başvurmak oldu. Panik atak hastasıydım hocama başvurmadan önce ilaç tedavisi aldım terapiler aldım iki ayrı psikologdan fayda etmedi. Bence bu hastalığı bilen anlayan uzman yardım etmeli. Yeri geldi bana ölmezsin dahi dedi bir uzman. Merve hocam bana öyle anlayışlı yaklaştı ne yaşıyorum öyle anladı ki aha dedim işte sonunda doğru yerdeyim ve ümidim inancım aşırı arttı. Panik atak artık beni rahatsız etmiyor kafama takmıyorum. Olmadığım kadar enerjik hayat doluyum. Birkaç ay gibi sürede kendime geldim dik durmayı hatırladım. Varsa atakları olan bunalıp çaresiz hisseden ben Merve beyi 1 sn düşünmeden öneriyorum. Kendisi birçok hastaya merhem olan biri, bana da büyük faydası oldu çok şükür teşekkürler onlarca yüzlerce kez. İlgilenen sekreterlere kadar selamlar

me….r Doğrulanmış Kullanıcı


Psikolojik danışmanlık aldık aile terapisi. Memnun kaldık. İsim yapmış kendini kanıtlamış bir kurum zaten bu sebeple seçtik. Psikoloğumuz anlayışlı, uzman biri işinde. Gaziemir’de psikolog arayan varsa tercih etmeli.

ir…..r. Doğrulanmış Kullanıcı


Gaziemir’de psikolojik danışmanlık arayanlara tavsiye edilen psikologdur. Aile terapisi, ilişki, çift, evlilik problemlerine hakim ve çözüm yollarını, davranış, tutumları iyi bilen bir uzman.

asl…..e Doğrulanmış Kullanıcı


Oğlumu Karşıyaka’da psikoloğa götürdüm Aliye hanıma. Çok fazla içine kapanık ve yaşıtlarına göre hiçbir spor faaliyeti ve ders etkinliği konusunda isteksiz davranıyordu. Bana anlatamadığı şeyleri psikoloğa anlattı. Okulda çok sorunlu arkadaşları varmış bunu öğrendim. Bize bu süreçte yardımcı oldukları için Aybros Karşıyaka psikolog kliniğine çok teşekkür ediyorum.

kema…ş Doğrulanmış Kullanıcı


Kağan hocama 6 aydır devam ediyorum 6 ay önce artık iyice bunaldığım sıkışmış vaziyette olduğum bir anda aniden bulup gitmiştim. Doğru bir karar verdiğimi her geçen ay daha iyi anladım. Beni, yaşadıklarımı, önceden görmediklerini ya da görmekten kaçtığım şeyleri bir bir önüme koydu. Beraber değerlendirdik çoğu şeyi. Aştığım şeyler oldu hala sıkıntısını yaşadığım şeyler de var fakat eskisinden daha cesaretli ve isteklinin. Boş vermiyorum. Kağan hocamı psikolog arayan bireylere tavsiye ederim.

Uğur N. Doğrulanmış Kullanıcı


Karşıyaka psikolog aile terapisi aldığım hocamız işinde çok başarılı sorunlara her zaman çözüm odaklı en ufak detayına kadar ilgilenip bize gerekli desteklerini sunuyor. Profesyonel bir doktor herkese tavsiye ederim sağlığınızı önemli güvenli ellere bırakın kendinizi.

Ümran S. Doğrulanmış Kullanıcı


24 yaşındayım ve bireysel bir takım sorunlar için Hilal hanımdan destek aldım. Toplam 7 seans gittim ve seanslarıma seve seve gidiyordum 🙂 İlk başlarda sevecek miyim diye düşünüyordum fakat ilk seansta bile samimiyetinden dolayı çok memnun kaldım. Çok teşekkür ederim kendisine.

Filiz E. Doğrulanmış Kullanıcı


Açıkçası psikoloğa gidip gitmemekte kararsızdım. İlk başta beni anlar mı acaba diye önyargılı yaklaşıyordum. Sonra bir karar verip gittim. İlk seanstan çıktığımda ön yargım tamamen kırılmış ve iyi ki bu sürece girmişim diyorum. Yaşadığım sorunlarda büyük düzelmeler oldu. Bana çok iyi gelmişti. Kararsız kalıp ön yargılı olan herkese tavsiye ediyorum çünkü insana çok şey katıyor. Hatta bir sorun olmasa bile hayatımızla ilgili olumlu birçok şey kazanıyoruz.

Gaye Z. Doğrulanmış Kullanıcı


Bergama psikolog için tavsiye ederim. Anksiyete tedavisi için destek aldım memnunum daha rahatım tavsiye edilen uzman zaten Hilal hanım, çok teşekkürler. Bergamada psikolog arıyordum ve internette karşılaştım. Hem kendim için yetişkin psikoterapisi hem de 7 yaşındaki çocuğum için pedagog desteği aldık. Çocuğumda davranış bozuklukları ve dikkat eksikliği bozukluğu vardı. Ekipleri gerçekten çok başarılı ve samimi. Araştırdığım kadar varmış dedim ilk gittiğimden beri. Çok memnun kaldık ve ne zaman bir ihtiyacımız olsa direk gideceğim kurumdur. Herkese kesinlikle tavsiye ederim.

İrem K. Doğrulanmış Kullanıcı


Bergama’da uzman ekibiyle psikolog ve pedagog hizmeti veren kurum. Biz aile terapisi aldık 7 ya da 8 seanstı tam emin olamıyorum. Memnun kaldık, çözemediğimiz sorunlarımızın artık canımızı sıkmadığını görüyoruz. Çok yol kat ettik çok, teşekkürler

Aslı V. Doğrulanmış Kullanıcı


Toplam üç seans bireysel sorunlarım için destek aldım. Artık yaşadığım sorunlar yok diyebilirim. Uzmanım aşırı yetkin ve ilgiliydi, çok teşekkür ederim. Bergama psikolog arayan herkese kesinlikle öneririm.

Nur A. Doğrulanmış Kullanıcı


İsinin ehli yetkin psikolog ve pedagogların bulunduğu bir kurum. Biz aile terapisi için başvurduk, 6. seansımızı da yaptık çok değişim yaşadık, gelişme kaydettik. Aile danışmanlığı bitsin çocuğumuz için de psikolojik destek alacağız gece korkuları ve kaygısı yüksek. Pedagogunuzla da tanışmıştık. Ben tavsiye ediyorum psikoloğumuzu

Mehmet T. Doğrulanmış Kullanıcı


Psikolog desteği aldığımız bize iyi gelen doktorumuz. Minnet ve şükran duyuyoruz. Ailece. Bergama’da psikoloji doktoru arayanlara tavsiye uzman. Bize faydası çok oldu, kavgalarımız boş şeyler için tartışmalarımız bitti desek yeri. Soğukluklar kırgınlıklar canımızı yakmıyor artık. Çok teşekkürler hocam

Gül S. Doğrulanmış Kullanıcı


3 seans psikolog desteği aldım ve çok fayda gördüm. İyi ki gitmişim ve başka sorunlarım olduğunda da gideceğim bir kurum.kesinlikle tavsiye edebileceğim bir yer.

Muhammed Ergen Doğrulanmış Kullanıcı


Isinin ehli yetkin psikolog ve pedagogların bulundugu bir kurum. Biz aile terapisi icin basvurduk, 6. seansimizi da yaptik cok degisim yasadik, gelisme kaydettik. Aile danışmanlığı bitsin çocuğumuz için de psikolojik destek alacagız gece korkuları ve kaygısı yüksek. Pedagogunuzla da tanışmıştık. Ben tavsiye ediyorum psikologumuzu

Hasan Hüseyin A. Doğrulanmış Kullanıcı


Toplam üç seans bireysel sorunlarım için destek aldım. Artık yaşadığım sorunlar yok diyebilirim. Uzmanım aşırı yetkin ve ilgiliydi, çok teşekkür ederim. Bergama psikolog arayan herkese kesinlikle öneririm.

Burak N. Doğrulanmış Kullanıcı


Psikolog desteği aldıgımız bize iyi gelen doktorumuz. Minnet ve şükran duyuyoruz. Ailece. Bergamada psikoloji doktoru arayanlara tavsiye uzman. Bize faydası çok oldu, kavgalarımız boş şeyler için tartışmalarımız bitti desek yeri. Sogukluklar kirginliklar canımızı yakmıyor artık. Çok teşekkürler hocam

Mehmet I. Doğrulanmış Kullanıcı


Merve Hanım alanında uzman ve işini layıkıyla yapan çok iyi bir insan. Her türlü derdimi anlatabildiğim en iyi arkadaşım. Tavsiye ederim, çok memnun kalacaksınız.

Fatma Ö. Doğrulanmış Kullanıcı


Psikolojik olarak kendimi iyi hissetmediğim bir anda Merve Hanım ile tanışma fırsatı buldum. Kendisine uzun süredir gidiyorum bana her konuda yardımcı olduğu için kendisine çok teşekkür ederim.

Serap T. Doğrulanmış Kullanıcı


Alsancak’ta psikologumu nasıl seçeceğim?

Psikolojik destek almak isteyen bireylerin, çiftlerin ya da çocukları için destek almak isteyen ebeveynlerin kafasını kurcalayan soru: uzmanımı nasıl seçeceğim? oluyor. Alsancak Psikolog ve Psikolojik danışmanlık alacağınız uzmanı seçerken sektörde bir yer etmiş mi, daha önce bu uzmandan destek alan kişilerin düşünceleri ve yorumları, uzmanın sizin almak istediğiniz destek alanında hizmet verip vermediği, deneyimi, mezun olduğu okul ve sertifikaları gibi birçok kıstası araştırmanız faydanıza olacaktır. Örneğin evlilik ve çift danışmanlığı almak istiyorsunuz. Aşamadığınız problemler var, bir türlü çözemediğiniz sorunlar süregeliyor. Artık bu bilinçle ilişki – çift terapistliği alanında çalışan bir uzmana başvurmalısınız. İlişki dinamiklerini iyi bilen, iletişim sorunlarına hakim ve çiftlerde aktif olarak değişim yaratabilecek bir terapist seçilmeli.

Psikolog nedir Pedagog nedir?

Psikolog, üniversitelerin Psikoloji bölümünü bitiren ve diploması olan uzmanlardır. Pedagoglar ise gerek psikoloji gerek psikolojik danışmanlık bölümlerinden mezun olan ve çocuk psikolojisi alanında çalışan, kendini bu alanda yetkinleştirmiş kişilere denir. Alsancakta çocuk psikoloğu arıyorsunuz diyelim. Bu noktada alanında uzman tavsiye edilen psikolog seçmeniz uygun olacaktır. Yetişkin, bireysel terapi, evlilik-çift terapisi, aile terapisi gibi alanlarda psikologlar tercih edilmelidir.

Pedagoglar yani çocuk psikologları çocuk yaş grubunun yanında ergenlerle de ilgilenmekteler. Dolayısıyla Alsancakta ergen terapisi için yine bu uzmanlık alanı tercih edilmelidir.

Alsancak Aile Terapisi

Birey temelinden ziyade aile içinde anlaşmazlıklar, iletişim problemleri, ebeveyn-çocuk, ebeveyn-ergen çatışmaları, aile krizleri(fertlerden birinin ayrılması, kaybı gibi) sorunlarda danışılması gereken psikolojik danışmanlık alanıdır. Aile terapisti meslekte deneyim sahibi olmuş, her yaş grubunu temel seviyede bilen, kişiler arası iletişime hakim bir uzman olmalıdır. Aile terapilerinin süresi bireysel danışmalardan daha uzun sürebilmektedir. Bunda birçok dinamikle aynı anda ilgilenmesi, kişi sayısının fazla olması etkilidir. Aile terapisti hizmetimiz için burayı tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Psikolojik Danışma ve Terapi

Temel bakımdan aynı kapıya çıkan 2 hizmet türü. Fakat teorik olarak ayrımları, psikolojik dnaışma süreci görece daha hafif problemlerde, daha kısa süreli, yönlendirilmeye ve bilgi almaya açık danışanlarla uzman arasında geçen sürece verilen isimdir. Soru – cevap ağırlıklı olabilir. Genellikle yakın zamanda çözümlenememiş, işin içinden çıkılamamış durumlarda başvurulan yöntemdir. Terapi ise daha ağır sorunlara sahip bireyler tarafından başvurulan, psikopatolojiyi içine alan, tedavi yöntemleri diyebileceğimiz ruhsal sağaltım mekanizmalarını barındıran, klinik psikoloji çalışma alanıdır. Örneğin major depresyon ya da panik atak tedavisi için bu hizmet alanı tercih edilmelidir. Fakat bireyin panik atakları henüz başlangıç aşamasındaysa, yaşamı tam anlamıyla etkilemeye başlamamışsa, tam bir tehdit algısı yaratmıyorsa kısa bir psikoeğitim ve birkaç seanslık çalışmayla üstesinden gelinebilir. Bu örnekte görüldüğü gibi psikoterapiye ihtiyaç duyulmayabilir, psikolojik danışma yöntemiyle çalışılabilir. Kurumumuz AyBros Psikoloji bünyesinde Alsancakta psikolojik danışma ve terapi hizmetlerinin ikisini de uzman ekibimizle vermekteyiz.

Psikolojik Danışma ve Terapi Süreci Nasıl İşliyor?

İlk seansta tanışıldıktan sonra danışmanın sebepleri, hedefler belirlenir. Her durum farklı olmakla beraber terapist nasıl ilerleneceğine dair bir şablon belirler ve hangi yaklaşımın en uygun olduğunu seçer. Örneğin belirli durumlarda kısa süreli çözüm odaklı terapi yeterli olurken bazı patolojilerde psikodinamik yaklaşım ya da hipnoz gibi yaklaşımlar uygun bulunabilir. Yani sorunların çözümü için en uygun yol bulunur ve sürece başlanır.

Diğer taraftan danışanın izni olmadan hiçbir surette üçüncü kişilerle seans odasındaki bilgiler paylaşılmaz. Gizlilik esastır.

Alsancak Psikolog Seans Ücretleri

Alsancak psikolog ücretleri için birçok birey kurumları aramakta ve internetten araştırma yapmakta. Psikolog ücretleri birçok farklı kıstasa göre değişim gösterebiliyor. Uzmanın deneyimi, çalışma alanları, bulunulan semt, verilen hizmet başlıca ücrette farka sebep olan unsurlar. Örneğin Menemen ilçesi ile Mavişehir ilçesindeki ücretlerin farklılık gösterdiğini biliyoruz. İzmir’de de psikolojik danışmanlık kurumları Alsancak, Bostanlı, Karşıyaka ve Mavişehir semtlerinde başlıca bulunduğu için bu semtlerde ücretler deneyimli uzmanların da bulunmasıyla diğer ilçelere göre yüksek seyredebiliyor. Belirli bir ücret aralığı verirsek örneğin Alsancak psikolong seans ücretleri 200 tl ile 350 tl arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Alsancakta tavsiye edilen psikolog nasıl bulabilirim?

Psikolojik danışmanlık için bir yola girilecek fakat kiminle olacağını nasıl seçeceksiniz önemli olan bu. Bunun için uzmanınızı / kurumu araştırmanız gerekmekte. Başarılı ve önde gelen uzmanların ve kurumların profesyonel bir sitesi muhakkak vardır, olmalı da. Haklarındaki bilgileri, mezuniyetleri, çalışma alanları, geçmiş başarıları, iletişim&bilgi alma sistemleri mutlaka bulunmalıdır. Şeffaf ve ulaşılabilir olmak hem danışan adaylarına güven vermekte hem de kendine güvenin bir göstergesidir.

Uzmanı seçerken daha önce kendisinden hizmet alan danışanların yorumları okunabilir. Hangi alanlarda hizmet alınmış, hakkında neler söylenmiş, tutumu, yaklaşımı nasıl bunlar öğrenilebilir. Her ne kadar deneyim ve yetkinlik önemli olsa da insanlara yaklaşım, sıcak bir tutum danışanın kendisini rahat hissetmesi bakımından önemlidir.

Alsancak psikolog seçme aşamasıyla ilgili bilmeniz gereken herşeye değindiğimiz yazımızın sonuna geldik.
Bizi arayarak kurumumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

İletişim Kurun

Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!