Aybros Psikoloji - İzmir Psikolog ve Danışmanlık - Hızlı Menü

İletişim

Gece Uyuyamıyorum Ne Yapmalıyım?

Gece uyuyamıyorum ne yapmalıyım ? Sorusunu açacak olursak, bu sorun uyku hastalığının belirtisidir ve farklı birçok nedeni bulunmaktadır. Yaşamı kötü hâle getiren ve ruh hastalıklarına yol açan uyku s...

Gece Uyuyamıyorum Ne Yapmalıyım?

Gece uyuyamıyorum ne yapmalıyım ? Sorusunu açacak olursak, bu sorun uyku hastalığının belirtisidir ve farklı birçok nedeni bulunmaktadır. Yaşamı kötü hâle getiren ve ruh hastalıklarına yol açan uyku sorunu için ise bir psikoloğa başvurmanız gerekmektedir. Gece uyuyamıyorum diyenlerin merak ettiği çözüm yollarından biri olan psikoloğa başvurmanın ardından ilaç tedavisi ile bu durumu düzene koyabilirsiniz. İlaç tedavisi bittikten sonra ise uyku sorunu düzelmezse tekrardan doktorunuza başvurabilirsiniz.

Gece Uyuyamamak Neden Olur?

Uykusuzluk, kişinin uyumasına engel olan bir rahatsızlıktır ve bu sorunun altında farklı birçok neden bulunmaktadır. Bu nedenler arasında ilk sırada ise bir konuyu çok fazla düşünmek geliyor. Uyku hastalığı olarak da adlandırılan bu durum için yapmanız gereken ise bir psikoloğa başvurmaktır. Yapılan teşhis sonrası ise uyku hastalığı tespit edildiyse ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Gece uyuyamamak gibi sorunları da oluşturan bu hastalık için uygulanan tedavide ise ilaçların düzenli olarak alınması gerekiyor. Uykusuzluğun neden olduğu bu sorunlar ile birlikte aynı zamanda uyku bölünmesi rahatsızlığı da ortaya çıkabilmektedir. Kişinin uyku sorunu yaşadığı bu hastalığın iyiye gitmesi için aynı zamanda psikolog kontrollerine de düzenli olarak gidilmelidir.

Gece Uyuyamamak Sabah Uyanamamak Neyin Belirtisi?

Psikoloji alanına giren uykusuzluk sorunu için ilaç tedavisi yöntemi uygulanmaktadır ve bu rahatsızlık uzun süre etkisini bırakmaktadır. Doğru bir tedavi yöntemi ile kurtulabileceğiniz bu hastalık geçtikten sonra yine tekrardan kontrole gidilmelidir. Gece uyuyamamak sabah uyanamamak sorununu yaşayan kişilerde görülen bu hastalığın farklı birçok etkisi bulunmaktadır.

Uykusuzluk sorununun belirtileri ise şu şekildedir;

 • İlaç kullanımı
 • Duygusal veya fiziksel rahatsızlık
 • Gürültü, ışık veya aşırı sıcak
 • Seyahat sonrası yaşanan jetlag
 • Depresyon
 • Tiroid hastalıkları
 • Psikolojik nedenler

Gece uyuyamamak neden olur ? Diyenlerin sorusunu detaylı bir şekilde açacak olursak, bu rahatsızlık çeşitli nedenlerden ötürü görülmektedir. Uyku hastalığı olarak da adlandırılan bu sorun ilaç tedavisi ile normale döndürülebilir. Uyanınca yorgunluk hissi yaratan bu hastalık, tedavi olunması gereken bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlıktan kurtulmak için ise bir psikoloğa gitmeniz gerekmektedir. Bu rahatsızlığın birçok nedeni olsa da genelde yaygın olarak kişinin ruh halinden dolayı kaynaklanmaktadır. Gece uyuyamıyorum diyorsanız, uzman bir psikologdan online olarak ve yüz yüze bir destek alabilirsiniz. Buradan online terapinin avantajları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


1 Yorum | Aybros | Blog • Aykut

  Bayram gününden bu yana 2 günde bir uykum geliyor, geceleri uyuyamıyorum gündüzleri uykum oluyor genellikle sorun nedir yardımcı olurmusunuz ?

  2021-05-17 10:12:49

  İletişim Kurun

  Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

  Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

  İzmir Pedagog, İzmir Psikolog ve Danışmanlık alanlarında hizmetinizdeyiz!